Rusya: Libya konusunda ABD ile devamlı diyalog halindeyiz

ads
ads
11/12/2019

ads ads
Rusya: Libya konusunda ABD ile devamlı diyalog halindeyiz

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova ve Washington’un Libya konusunda devamlı diyalog içinde olduğunu belirtti.

Bogdanov,“Amerikalı partnerlerle birlikte Berlin formatında yer alıyoruz. Dün bakanlarımız görüştü. Biz elbette ABD heyeti ve ABD Dışişleri Bakanlığı’nın diğer temsilcileriyle de görüşüyoruz. İkili temaslar, görüş alışverişleri oluyor. Birleşmiş Milletler’in Libya Özel Temsilcisi dahil çok taraflı formatlar kapsamında da görüşüyoruz” dedi.

Libya konusunda Türkiye dahil diğer taraflarla da temas içinde olduklarını dile getiren Bogdanov, Rusya ve ABD’nin BM Libya Özel Temsilcisi Gassan Selame’in faaliyetini desteklediğini kaydetti.

Dün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile görüşmenin ardından, iki ülkenin Libya konusunda daha yakın diyaloga ilgi duyduğunu açıklamıştı.

11/12/2019 21:18
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mihail Bogdanov, Rusya, Libya, ABD, haber
MANŞETLER

HK DÜNYA

Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!

HK DÜNYA

Türkiye, Oruç Reis’in yapacağı sismik araştırma faaliyetleri için Akdeniz’de yeni bir Navtex ilanında bulundu. Navtex ilanının ardından Yunanistan'da Oruç Reis paniği başladı. Yunanistan'ın Meis adası kıyılarına Yunan fırkateyni yanaştırıldı. Yunan basını alarm haline geçildiğini iddia ederken sadece fırkateynlerin değil Yunan jetlerinin de kalkışa hazır bekletildiğini yazdı. Yeni görüntüler ise Meis'in karşısında bulunan Kaş'ta çekildi...

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.