Rusya milli takımı, 'ters Rusya bayraklı' formayı giymeyecek

Adidas'ın ürettiği yeni Rusya milli takım forması tepkilere yol açtı. Tişörtteki renklerin ters olduğu gerekçesiyle futbolcuların Avrupa şampiyonası grup maçlarında yeni formayı giymeyi reddettiği belirtildi

ads
ads
15/11/2019

ads ads
Rusya milli takımı,  'ters Rusya bayraklı' formayı giymeyecek

Alman spor giyim firması Adidas, Rusya milli takımı için ulusal bayrağın renklerinden oluşan kırmızı bir tişört tasarladı. Tişörtün kollarında ise mavi ve beyaz renklerde iki şerit yer aldı.

Ancak Stanislav Çerçesov’un yönetimindeki, Avrupa şampiyonası için hak kazanan Rus milli futbolcuların, Belçika’ya karşı cumartesi, San Marino’ya karşı da salı günü oynanacak iki grup maçında, yeni formayı giymeyi reddettiği aktarıldı. Zira tişörtün üzerindeki Rusya bayrağı renkleri doğru olsa da sıralama ters. Olması gereken sıralama ise beyaz, kırmızı ve mavi.

Adidas’ın Sırbistan bayrağına benzeyen tasarımının oyuncuların yanı sıra diğer çalışanlar ve taraftarlar tarafından da tepkiyle karşılaştığı belirtildi.

Rusya Futbol Federasyonu’ndan AFP’ye yapılan açıklamada önümüzdeki iki maçta bu formaların giyilmeyeceği söylendi. Federasyon’un Adidas’la konuyu görüştüğü ve işbirliklerini sonlandıracağına dair bilgiler de basına yansıdı.

‘Galibiyet anlarında Rusya bayrağı görünsün istedik’

Rus basınının aktardığına göre, Adidas konuyla ilgili, “Rusya bayrağının renkleri yeni formanın renklerinin başlıca unsuru. Gol atıldığında sevinirken futbolcu ve taraftarlar kollarını havaya kaldırdığında Rusya bayrağı oluşuyor. Amacımız özellikle de galibiyet anlarında bayrağın doğru biçimde görülmesiydi” açıklamasında bulundu.

15/11/2019 16:03
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, rusya, forma, adidas
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.