Rusya'da uçaklarda sigara içilmesine izin verildi

ads
ads
17/09/2019

ads
Rusya'da uçaklarda sigara içilmesine izin verildi

British American Tobacco'nun ürettiği alternatif sigara LYFT dağıtımı, operatörün ondan fazla uçuşunda başlatıldı. Yetişkin yolcular ürünü alabilecektir. Gelecekte, üretici LYFT'i elde etmenin mümkün olacağı uçaktaki havayollarının listesini genişletmeyi planlıyor.

15 Eylül'den itibaren Utair Airlines, British American Tobacco'nun (BAT) ürettiği LYFT nikotin teslim ürününün uçuşlarında içilmesi uygulamasını başlattı.

LYFT dağıtımı, operatörün ondan fazla uçuşunda başlatıldı. Yetişkin yolcular ürünü alabilecektir. Gelecekte, üretici LYFT'i elde etmenin mümkün olacağı uçaktaki havayollarının listesini genişletmeyi planlıyor.

BAT yeni ürününü 2019 yılında tanıttı. Avrupa ve Kuzey Afrika Müdürü Johan Vandermyulen, önümüzdeki dört ila beş yıl boyunca Ağustos ayında açıklandığı gibi, alternatif nikotin ürünleri (LYFT ve tütün ısıtma için Glo cihazı) BAT'ın gelişimi için öncelikli alanlardır. Rusya pazarında tüketim artışının ana itici gücü olması bekleniyor.

Daha önce , geleneksel sigara içiciliği ile mücadeleye yönelik geniş çaplı bir kampanyanın ortasında küresel tütün pazarında küresel değişimlerin yaşandığı bildirildi . Bu bağlamda, şirketler elektronik sigara ve tütün ısıtma sistemlerinin üretimine yatırım yapmak da dahil olmak üzere yeni gelir kaynakları aramak zorundadır. Danışmanlık şirketi Euromonitor International'a göre, Rusya'da vaping ve elektronik sigara pazarı 2023'te yüzde 411,1 artarak 3,7 milyar dolara çıkacak .

LYFT, bitkisel liflere ve farmasötik dereceli nikotin özütüne sahip özel pedlerdir. Tüketici üst dudağın altına bir yastık koyduğunda hareket etmeye başlarlar.

BAT Rusya'nın Hukuki İşler ve Kurumsal İlişkiler Departmanı direktörü Yana Guskova, başka havayollarıyla da görüşüyor. Guskova, “Havaalanı kompleksi binalarında ve uçuş sırasında sigara yasağı nedeniyle, bazı sigara içenler bazen diğer yolcular için rahatsızlık yaratan ve havaalanı ve havayollarının kurallarını ihlal eden sigara için uygun olmayan yerler kullanıyorlar” dedi. Açıklamaya göre, yetişkin yolcular LYFT'yi uçakta alabilirler.

Bir Utair sözcüsüne göre, “şirket sağlıklı bir yaşam tarzını savunuyor ve sigara içenler için yasak bağlamında, sigara içenlerin sigara içmesi riskinden kaçınmaya çalışıyor”. RBC muhabirine “Uçaktaki yeni ürün uçuşlarını kolaylaştıracak ve diğer yolculara rahatlık sağlayacak” diye açıklıyor.

Alternatif nikotin ürünleri

Alternatif nikotin ürünlerinin satışı sigaraya göre daha marjinaldir. BAT'ın belirttiği gibi, glo tütünü ısıtmak için kullanılan cihazın marjı 2,7 kat, yeni çiğneme ürünlerininki ise 2-3 kat daha yüksektir. BAT’ın raporuna göre, şirketin 2018’e olan geliri 24.5 milyar sterlin, ancak yalnızca 34 milyon sterlini yamalardaki nikotin dağıtım sistemleri kategorisine girdi.

Alternatif ürünler için reklam düzenlemelerinin düzenlenmemesi nedeniyle, tütün şirketleri, uzun yıllardır düzenli sigara için yasaklanan reklam platformları geliştirmektedir. Örneğin, hem IQOS hem de glo havaalanlarında özel sigara içme alanlarına sahiptir. Sigara içenler için alternatif ürünlerin satış noktalarının lideri olan IQOS'a göre, şirketin en büyük alışveriş merkezleri ve sigara içmenin yasak olduğu diğer yerler de dahil olmak üzere Rusya'da 5.5 binden fazlası var.

Federal Antimonopol Hizmet Başkanı Vekili Andrei Kashevarov, RBC'ye, ürünün tütün ve türevleri içermediği ve tüketimin sigara içme işlemini içermediği için yaptığı eylemin Reklam Yasasını ihlal etmediğini belirtti. Servis, yeni nikotin dağıtım sistemleri için reklamı düzenleyen yasal kısa öyküler hazırlamamaktadır.

Kaynak: Lenta.ru, rzd-partner.ru

17/09/2019 15:38
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Rusya’da uçaklarda sigara içilmesine izin verildi, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.