Rusya’dan Azerbaycan ve Ermenistan’a çağrı!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Moskova'da toplantıya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

ads
ads
30/09/2020

ads
Rusya’dan Azerbaycan ve Ermenistan’a çağrı!

Azerbaycan-Ermenistan hattında Dağlık Karabağ üzerinden pazar günü başlayan gerilim bugün de sürüyor… Taraflar dün gece müzakere masasına oturmayacaklarını açıklamıştı.

Azeri Başkan İlham Aliyev görüşme ihtimalini kesinlikle reddettiğini açıklarken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da çatışmalar devam ederken görüşmelerin yapılamayacağını söylemişti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ise çatışmalardan dolayı endişe duyduğunu dile getirdi ve taraflara görüşmelere başlamaları çağrısında bulunmuştu.

İki ülkeye benzer bir çağrı da Rusya’dan iki geldi. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Moskova’da toplantıya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

30/09/2020 19:24
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Rusya, Azerbaycan, Ermenistan
MANŞETLER

HK DÜNYA

Erdoğan’ın Macron’a sert sözleri sonrası Fransa’dan Türkiye kararı

HK DÜNYA

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı için "Macron denilen zatın İslam ile, Müslümanlarla derdi nedir? Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var" sözlerinin ardından Fransa'dan açıklama yapıldı. Erdoğan'ın ifadelerinin kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada Fransa'nın Türkiye'deki Büyükelçisi Herve Magro'nun istişarelerde bulunmak üzere ülkeye çağrıldığı aktarıldı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.