HABER KIBRIS

Rüzgâr tersine döndü

Erdoğan ABD ziyaretinde Trump'a "dostum" diye hitap etmişti

ads
10/10/2017

Rüzgâr tersine döndü
ads

Türkiye'nin ABD ile yaşadığı kriz sonrası vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 18 gün önceki ABD ziyareti sonrası hükümete yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesi ABD Başkanı Donald Trump'ın "Hiç olmadığımız kadar yakınız" ifadesiyle çıkarken bugün Cumhuriyet gazetesi "Hiç bu kadar uzak olmadılar" başlığını attı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, "Türkiye'den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu" açıklamış misilleme kararı alan Türkiye, ABD'nin açıklamasında yer alan ifadelerin birebir aynısının kullanıldığı bir açıklama ile ABD'den yapılacak vize başvurularını askıya alındığını duyurmuştu. ABD vatandaşları Türkiye'ye seyahat etmek için e-vize veya sınırda vize uygulamasına başvuruyorlardı.

Takvim gazetesi 22 Eylül tarihli ilk sayfasında Erdoğan'ın Trump'a dostum diye hitap ettiğini, Trump'ın ise "2 ülke hiç olmadığı kadar yakın. Bunun kişisel ilişkimizle de ilgisi var" dediğini yazdı. 

Cumhuriyet gazetesi ise bugünkü (10 Ekim 2017) sayısında, "Hiç bu kadar uzak olmadılar" başlığını kullanarak, "Türkiye ve ABD’nin birbirine rest çekerek vatandaşlarına vize uygulamasını durdurmasının ardından Ankara dün ABD’ye 'Bu kararlardan vazgeçelim' mesajı iletti" ifadelerine yer verdi.

Takvim gazetesinin 22 Eylül tarihli ilk sayfası:

Cumhuriyet gazetesinin bugünkü (10 Ekim 2017) ilk sayfası:

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: türkiye, amerika, erdoğan, trump
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

Suruç'ta AK Parti'lilere saldırı: 3 ölü, 9 yaralı

HK TÜRKİYE

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ında aralarında bulunduğu grup ile esnaf ziyareti yaptığı sırada başka bir grup arasında çıkan tartışmanın büyümesi sonucunda 3 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı. Şanlıurfa Valiliği konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğunu belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise katıldığı TV programında, ölenlerden birinin vekil Yıldız'ın kardeşi olduğunu açıkladı.

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems