Saba Tümer kahkahasını NFT olarak 90 bin liraya sattı

Ünlü sunucu Saba Tümer meşhur kahkahasını NFT olarak 90 bin TL'ye sattı. Satışı "Dünyada bir ilk" olarak duyuran Tümer, elde ettiği geliri sosyal sorumluluk projelerine harcayacak.

ads ads ads ads
04/04/2021

ads
ads
ads
Saba Tümer kahkahasını NFT olarak 90 bin liraya sattı

Ünlü sunucu Saba Tümer, son zamanlarda NFT yolu ile satışa çıkarılan şeylere bir yenisini ekledi.

Meşhur kahkahasını sattığını duyuran Saba Tümer, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda satıştan 90 bin TL elde ettiğini yazdı. Tümer, paylaşımında şu ifadeye yer verdi:

"Dünyada bir ilk! Kahkaham #nft olarak rekor bir fiyata satıldı. Sevgili İzzet Pinto 90 bin TL ödedi... Ben de bu parayı eşit olarak Darüşşafaka, Tohum Otizm Vakfı ve 10 bin fidanla 'Kahkaha Korusu' yaptırmak için bağışlıyorum. Bağışlar gerçekleşince dekontları story bölümünde paylaşacağım."

NFT NEDİR?

İçerisinde resim, ses dosyası, video veya fiziksel bir varlığın dijital karşılığının kanıtını bulunduran “benzersiz dijital varlık” olarak tanımlanan NFT (Non-Fungible Token), yaygın olarak dijital sanat eserleri için kullanılırken, interaktif oyun öğeleri ve spor koleksiyon kartları gibi farklı kullanım alanı da bulunuyor. Blockchain teknolojisinin beraberinde getirdiği büyük yeniliklerden biri olan NFT, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması anlamına geliyor.

04/04/2021 14:57
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Saba Tümer, kahkaha, NFT
MANŞETLER

HK MAGAZİN

Seda Sayan’ın tecavüz iddiası sonrasında Mehmet Ali Erbil geri adım attı

HK MAGAZİN

Mehmet Ali Erbil ile Seda Sayan arasındaki "Geçmişi kirli" tartışması magazin gündemine bomba gibi düştü. Sayan, Erbil'in kendisi hakkındaki sert eleştirilere korkunç bir iddia ile yanıt verdi. Sayan, Erbil'in Tuğba Coşkun ile evli olduğu dönemde evlerindeki hizmetçi kadına tecavüz ettiğini ileri sürdü. İddiayı reddeden Mehmet Ali Erbil, sosyal medya hesabından, "İlaçların tesiriyle yanlış yaptım. Özür diliyorum" açıklamasını yaptı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.