HABER KIBRIS

Sabahları yorgun uyanıyorsanız...

ads
10/09/2018

ads
Sabahları yorgun uyanıyorsanız...

Olası bir rahatsızlığınızı elinizin altında bulunan malzemelerle tedavi edebilmeniz mümkün. Üstelik birazdan vereceğimiz yöntemler hem oldukça pratik hem de oldukça doğal.

Güneşten veya herhangi bir ısıdan cildinizde meydana gelen yanığı poşet çay yöntemiyle tedavi edebilirsiniz. Siyah çayın içerisinde yer alan tannik maddesinin asitli yanıkları iyileştirmede oldukça etkili olduğu söylenmektedir.

 

Sivrisinek ısırıklarını ve arı sokmalarını karbonatlı su yöntemi ile tedavi edebilirsiniz. Bir kaşık karbonat ile suyu karıştırıp, sinek ısırığı olan bölgeye ve arı sokan bölgeye sürebilirsiniz. Aynı zamanda sivrisineğin çok fazla olduğu bir ortamda ayağınıza bir miktar karbonatlı su dökerseniz sivrisinekleri uzaklaştırabilirsiniz.

 

Selobantlar çok pratikler ve her işi görüyorlar. Hatta siğilleri bile geçiriyorlar. Slobant, siğilleri önce gerdirir sonra da yok olmalarına yardımcı olur. Eğer siğiliniz 6 günlük veya daha uzun süredir varsa, siğillerin üzerindeki ölü deriyi çıkarana dek selobantı yapıştırıp çekin. Kolay ve pratik.

 

 

Sabahları yorgun uyanıyorsanız ve gün içerisinde ayılmakta güçlük çekiyorsanız yüklü miktarda kafein almak yerine nane koklayabilirsiniz. Nane koklamak gün içerisinde dinç hissetmenize yardımcı olacaktır.

 

Yeni bir araştırmaya göre siyah çay içerek metabolizmanızı hızlandırabilir ve hatta kilo verebilirsiniz.

 

California Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçları ülkemizde hemen hemen her saatte içilen siyah çayın inanılmaz faydaları olduğunu ortaya koydu.

 

Araştırmanın yazarı Dr. Zhaoping Li, "Siyah çay sevenlere iyi haber, çay içmek için artık bir sebepleri daha var." dedi.

 

Siyah çayda bulunan büyük moleküllerin ince bağırsakta tam olarak emilmemesi kilo vermeye yardımcı olan bakterinin büyümesini tetiklerken obeziteyle ilişkilendirilen bakterinin seviyesini azaltıyor.

Daha önce yapılan bir araştırmada siyah çayın damarları gevşeterek kan dolaşımını geliştirdiği ortaya çıkmıştı.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Sabahları yorgun uyanıyorsanız..., haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.