Saç tellerini kalınlaştırıyor, saçları dolgunlaştırıyor

ads ads ads ads
04/10/2022

ads
Saç tellerini kalınlaştırıyor, saçları dolgunlaştırıyor

Saç tellerinizi kalınlaştırarak dolgunlaştıracak doğal bir içeriğe ihtiyacınız varsa, saçlar ve cilt üzerindeki etkileriyle biline jojoba yağı oldukça işinize yarayabilir. Doğal jojoba yağı ile saç diplerinize ve saçlarınıza düzenli olarak masaj yaparak bir kaç ay içerisinde çok daha dolgun ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Jojoba yağı, onu saçlar için mükemmel bir nemlendirici unsur yapan harika nemlendirme özelliklerine sahiptir. Saçınızın folikül köklerini güçlendiren ve saç derinizin yağ dengesini koruyan behenik ve oleik asitler içerir.

SAÇI NEMLENDİRİR VE BESLER

Jojoba yağı, kurumuş ve yıpranmış saç tellerini tedavi etmeye yardımcı olan iyileştirici ve besleyici bileşenlere sahiptir.

Jojoba yağı, kafa derinizin pH'ını dengelemeye ve saç derinizin doğal nemini geri kazanmaya yardımcı olan antioksidan ve antimikrobiyal içeriklerle doludur.

Jojoba yağı ayrıca kafa derisindeki egzama ve sedef hastalığı gibi durumların tedavisinde de yardımcı olur.

Vitaminler ve mineraller açısından zengin olan jojoba yağı, saç sağlığını geliştirmede sihirli bir bileşen olarak çalışır. B, C ve E vitaminleri ve çinko ve bakır gibi mineraller saçınızın büyümesini besler ve daha güçlü ve daha kalın hale getirir

Saç büyümesini destekler, saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur

Gözenekleri tıkamayan jojoba yağı saç derisine sürülebilir. Saça masaj yaparak uygulandığında saçın beslenmesi ve güçlenmesini sağlar. Düzenli uygulamada jojoba yağı saç tellerinin kalınlaşmasına ve saçın dolgunlaşmasına destek olur.

Jojoba yağı saçınızı güçlü bir kalkan gibi koruyabilir.

Kirliliğe, toza ve strese maruz kalmak saçın erken beyazlamasına neden olabilir. Gri saçın bir diğer önemli nedeni vücudunuzdaki bakır eksikliğidir. Neyse ki, jojoba yağı bol miktarda vitamin ve mineral içerir. Saç bakım rejiminize dahil etmek, saçların erken grileşmesini önleyebilir.

Jojoba yağı doğal bir kepek ilacı olabilir. Bu öncelikle saç derinizin doğal pH dengesini canlandırma potansiyelinden kaynaklanmaktadır.

Jojoba, sebum yağı üretimini düzenler ve kepeği azaltır. Kepek durumunuzun ciddiyeti göz önüne alındığında, jojoba yağını şampuan öncesi bakım veya şampuan sonrası saçta bırakılan saç kremi olarak kullanabilirsiniz.

04/10/2022 20:10
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Saç tellerini kalınlaştırıyor, saçları dolgunlaştırıyor
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.