Sadıkoğlu: 20 Temmuz bizi karanlıktan aydınlığa çıkardı

ads
19/07/2019

ads
Sadıkoğlu: 20 Temmuz bizi karanlıktan aydınlığa çıkardı

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, KKTC’nin özgürlük ve bağımsızlığa ulaşmasındaki yolun 20 Temmuz’dan geçtiğine vurgu yaparak, “Mutlu Barış Harekâtı’nda gözünü bile kırpmadan canını feda eden şehitlere ve mücadele ruhunu bir an olsun kaybetmeyen herkese minnettarız” dedi.

Sadıkoğlu, yayımladığı mesajda, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 45. yıldönümünü kutluyor olmanın gururu ve onuru içerisinde olduklarını belirtti.

Sadıkoğlu mesajının devamında şu ifadelere yer verdi;
“20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın bu yıl 45. yıldönümünü kutluyor olmanın gururu ve onuru içerisindeyiz. Zira 20 Temmuz tarihi, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin Kahraman Türk Ordusu’nun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak bizleri Rum’un insafına terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği gündür.  Harekât ile birlikte bizi karanlıktan aydınlığa çıkaran, özgürlüğümüze kavuşturan, dönemin Türkiye Başbakanı Rahmetli Bülent Ecevit, Kurucu Cumhurbaşkanımız Raif Rauf Denktaş ve mücadele liderimiz Dr. Fazıl Küçükbaşta olmak üzere, bu uğurda canını hiçe sayan tüm şehitlerimize ve Kıbrıs Türk Halkının haklı mücadelesini sonuna kadar sürdüren herkese minnettarız. Bizim için 20 Temmuz demek; Denktaş, Küçük ve Ecevit demek, bizim için 20 Temmuz demek; şehitlerimizin kanları ile sulanmış vatan toprağı demek, bayrak demek. Ve en önemlisi ÖZGÜRLÜK demek. Onun içindir ki; ne bu toprak parçası yok olacak ne de bu bayrak gönlerden inecek. Var olduğumuz sürece, emanetiniz emanetimiz olacak” 

19/07/2019 16:18
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Hasan Sadıkoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.