Safa sitem etti bıraktı

ads ads ads ads
01/06/2023

ads
Safa sitem etti bıraktı

İki yıl önce Yenicami Kulübü’nde sınıntılı süreçte başkanlık görevine getirilen Ali Özmen Safa, kendisine yöneltilen suçlamalara sitem dolu bir bildiriyle yanıt vererek, görevinden istifa kararı aldığını açıklamıştı.

Safa, olağanüstü toplanan Genel Kurulda başkanlık görevini resmen bıraktı. Siyah beyazlılarda başkan adayı çıkmadı, genel kurul ertelendi.

Ali Özmen Safa’nın olağanüstü genel kurula sunduğu ve yetkili muhasip ve murakıplar tarafından da onaylanan mali rapor kabul edildi.

Kulüpte bazı üyelerin suçlamaları ve mali polise yaptığı başvurudan dolayı istifa kararı aldığını belirten Ali Özmen Safa gerçeklerin ortaya çıktığını söyledi.

Kendisine yönelik davet üzerine iki yıl önce Yenicami Ağdelen Spor Kulübünü borç batağında adeta bir enkaz gibi devraldığını belirten Safa, bu  süre zarfında kulübün içinde bulunduğu darboğazın aşılmasını sağladığını açıkladı.

Safa süreci şöyle yorumladı:

“  Takım küme düşme tehlikesi yaşıyordu ilk sezonu dördüncü bitirdik. Ligin ikinci yarısında sadece tek maç kaybederek tüm spor kamuoyunun takdirini kazandık.

İkinci sezonda ise ligi beşinci olarak bitirdik. Aynı zamanda genç takıma büyük yatırım yapıldı.

U-16 kupa şampiyonu olduk. A-21 de yılın ikinci yarısında sadece iki maç kaybetti.

Tüm bu başarıya rağmen tribünde küçük bir grup haksız suçlamalar yöneltti. “Ya siz gelin elinizi taşın altına koyun, yeni bir başkan getirin. Ya da bırakın biz idare edelim” dedim.

Bu grup, transferlerdeki paranın nereye gittiğini sorarak,  beni mali polise şikayet etti.

“Bu ortamda ben daha fazla görev yapamam” diyerek YAK’ı olağanüstü genel kongreye taşıdım.”

Önceki akşam, Ödül Muhtaroğlu’nun divan başkanlığında toplanan olağanüstü genel kurul, yetkili muhasip ve murakıplar tarafından da onaylanan bu mali rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

Safa’nın başkanlığı bıraktığı toplantıda aday çıkmadı. Bu yüzden YAK, 15 gün boyunca Divan Başkanı tarafından yönetilecek.

Toplantıda söz alan Ali Özmen Safa, “Her ne  kadar 5-10 kişilik küçük bir taraftar grubu bizim yönetimimizden memnun olmamışsa da 300’e yakın sporcumuzun tek bir tanesi bile bizden şikayetçi değildir. Teknik heyet ve onların yaklaşık 300’e yakın aileleri de desteklerini bize hep bildirmişlerdir. Bu süreçte dürüst Yenicami camiası bize hep destek verdi. Kendilerine teşekkür ederim.”

Kendisinin Yenicami Başkanlığı ile ulaşacağı ne bir üne, ne de bu başkanlık ile ulaşacağı bir güce ihtiyacı olmadığını vurgulayan Safa enkaz halinde borçlu alınan Yenicami’yi borçsuz devrederek 1 milyon TL’ye yakın para bıraktığını söyledi.

01/06/2023 23:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Safa sitem etti bıraktı
MANŞETLER

HK SPOR

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.