Sağlık Bakanı son gelişmeleri açıkladı

Pilli: 3 aile çevresinde gelişen 13 vaka vardır

ads
ads
28/03/2020
HK

ads
ads
Sağlık Bakanı son gelişmeleri açıkladı

Sağlık Bakanı Ali Pilli, dünyayı etkileyen Covid-19 virüsü ile ilgili ülkemizdeki son gelişmeleri BRT’ye değerlendirdi.

Pilli, yoğun bakımda olan ve birçok rahatsızlığı bulunan yoğun bakımda tedavi gören 73 yaşında bir Alman vatandaşın bugün hayatını kaybettiğini kaydederek, üzüntüsünü dile getirdi.

Bakan Pilli, bugün 171 test yapıldığını 1 pozitif vakaya rastlandığını kaydetti.

Pilli, bugüne kadar toplam 1021 test yapıldığını, toplam vaka sayısının 62 olduğunu 1 kişinin hayatını kaybettiğini 29 kişinin de taburcu edildiğini anlattı.

Pilli, şu an 2 kişinin yoğun bakımda olduğunu dile getirerek, diğer hastaların genel durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Yurt dışından gelerek otellerde karantinada tutulan toplam kişi sayısının 866 olduğunu kaydeden Bakan Pilli, Covid-19 ile ilgili herhangi bir sağlık problemleri olmadığını söyledi.

Pilli, Karpaz bölgesinde çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, Yenierenköy-Karpaz bölgesinde 2-3 ailede 12-13 vaka olduğunu, tarama testlerinin devam ettiğini anlattı.

Pilli bugün ayrıca Sağlık Bakanlığı ekiplerinin Girne’de market çalışanlarına tarama testleri yaptığını net sonuçların akşama çıkacağını söyledi.

Bakan Pilli, halka sokağa çıkmamaları konusunda yeniden çağrıda bulunarak, sağlık çalışanları, polis, sivil savunma ekipleri ve özveri il çalışan herkese teşekkür etti.

28/03/2020 19:08
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ali Pilli, sağlık, korona, Koronavirüs, haber, kıbrıs, kktc, kıbrıs haberleri
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.