Sağlık Bakanlığı: Hijyen kurallarına azami dikkat gösterelim

" Halkımızın göstereceği duyarlılık, ülkemizin salgınla mücadelesinde en önemli başarı unsuru olacaktır"

ads ads ads ads
25/02/2021

Sağlık Bakanlığı yeniden kapanma olmaması için hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı

ads
ads
Sağlık Bakanlığı: Hijyen kurallarına azami dikkat gösterelim

Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklama ile salgınla mücadelede halkın en önemli başarı unsuru olduğuna dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı, kısmi açılma döneminde genel bir kapanmanın tekrar yaşanmaması için bu mücadelede her bireyin maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymasının elzem olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

Covid-19 mücadelesinde  halkımızın kurallara uyması, bireysel olarak herkesin gerekli önlemleri alması, bulaşı  en aza indirgemek için en önemli unsurdur.

Kısmi açılma döneminde genel bir kapanmanın tekrar yaşanmaması için bu mücadelede her bireyin maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması elzemdir.  

Bu bağlamda özellikle market alışverişi, bankalar ve mağazalar gibi yerlere gidilirken aile olarak kalabalık bir şekilde gidilmemesi bulaşı azaltmak acısından çok önemlidir.

Bulunduğumuz ortamda elimizden geldiğince kısa süreli vakit geçirilmeli, alışverişi gezme ve sosyalleşme ortamı olarak görmemeliyiz.

Ateş, öksürük, halsizlik gibi Covid-19  konusunda  en ufak bir kuşku oluşturan durumda  PCR testinizi yaptırmak önemlidir. Temaslı olduğunuzu düşündüğünüzde temaslı takip hattı olan 1102 numaralı hattın  aranması  en kısa sürede  hastalığın tespiti ve tedavinin gecikmeden başlaması için  büyük önem taşımaktadır.

 

Son derece hassas günlerden  geçtiğimiz bu dönemde, halkımızın göstereceği duyarlılık, ülkemizin bu salgınla mücadelesinde en önemli başarı unsuru olacaktır.

Hepimizi derinden etkileyen genel kapanmaları yeniden yaşamamak adına halkımızı maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat göstermeye davet eder sağlıklı günler dileriz.

25/02/2021 16:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: sağlık bakanlığı, pandemi, halk, koronavirüs, covid-198
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.