Sağlıklı saçlar için en iyi ipuçları

ads ads ads
24/05/2022

ads
ads
Sağlıklı saçlar için en iyi ipuçları

Kötü saç günü gerçek bir şeydir! değil mi? Saç bakım reklamlarında gösterilen bu kabarık ve hacimli yele modelleri çoğu zaman size uzak bir hayal gibi mi geliyor? Çoğunun biraz aşırıya kaçtığı konusunda hemfikiriz ancak saç bakım uzmanları, sağlıklı saç hayalinin doğru saç bakımı ile gerçeğe dönüştürülebileceğini söylüyor. İşte sağlıklı saçlar için en iyi ipuçları...

NE ZAMAN YIKAYACAĞINIZI BİLMELİSİNİZ

Saçınızı düzenli olarak yıkamak, saç derinizin ve saçınızın kirden ve fazla yağdan arındırılmasını sağlar ancak doğru sıklık saç tipinize ve kişisel tercihlerinize bağlıdır.

Çok kuru saçlarınız varsa , yıkamanızı haftada iki kez ile sınırlayın.

Yağlı bir saç deriniz varsa , saçınızı farklı günlerde yıkamak yardımcı olabilir.

KİMYASALLARA DİKKAT!

Saçınıza zarar veren tüm çevresel faktörleri gerçekten kontrol edemezsiniz, ancak kontrol edebileceğiniz şey kullandığınız şampuan türüdür. Şampuanınızdaki kimyasalların sayısı azalır, saçlarınız daha sağlıklı olur.

Saç tipinize uygun nazik şampuanları tercih edin.

Şampuanlardaki sülfatlar ve parabenler sırasıyla köpürme ve koruma amaçlı kullanılır, ancak zamanla cilt tahrişine neden olabilir ve hormonal bozulma riskini artırabilir.

SAÇ KREMİNİ İYİ DURULAYIN

Saç kreminiz, saçın düz ve yönetilebilir olmasını sağlayan bileşenler içerir. Saçınızı çevresel saldırganlardan ve ısıyla şekillendirmeden korur ancak saç derisine değil, sadece saç uçlarına uygulanmalıdır.

Ayrıca, uygulamadan sonra iyice duruladığınızdan emin olun.

KURUTMA ALIŞKANLIKLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

Biliyoruz. Fön ile kurutma, saçınızı ekrandaki idolünüzünki kadar güzel yapar ancak aşırı ısı ile şekillendirme saç derinize zarar verebilir.

Stil vermeniz gerekiyorsa, bunu önemli olaylarla sınırlayın.

Asla ıslak saçla yatmayın veya ıslak saçı taramayın. Havlu ile sert bir şekilde ovalamak saçınızın kütikülüne zarar verebilir.

YAĞLI BAKIMLAR ÇOK ETKİLİ

Yağlama ve masaj gibi şampuan öncesi bakımlar saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirir , kaslarınızı gevşetir, parlaklığı artırır ve saçı besler .

Ayrıca nem içeriğini geri kazandırır, saçların uzamasını sağlar ve kırık uçları onarır.

Hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı, hint yağı ve benzerleri arasından seçim yapabilirsiniz ancak saç diplerini gerçekten iyi arındırmayı unutmayın.

Saçınızda mineral yağ kullanmaktan kaçının.

24/05/2022 20:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Sağlıklı saçlar için en iyi ipuçları
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.