Şahali: Ülke sorunları ciddiyetle ele alınmıyor

ads
ads
04/08/2020

ads
Şahali: Ülke sorunları ciddiyetle ele alınmıyor

CTP Milletvekili Erkut Şahali  Meclis'te yaptığı konuşmada Başbakan Ersin Tatar, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ve DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu'nun birlikte Ankara'ya gitmesini eleştirdi. 

Şahali, bunun normal bir seyahat olmadığını ileri sürdü.

Şahali bunun ne giden ne çağıran açısından hiç hoş olmadığını söyleyerek ülke demokrasisinin hafife alınmamasını istedi.

Hükümet ortaklarının eleştiren Şahali, gereken tepkinin gecikmeden verilmesini istedi.

Ülkenin sorunlarını ciddiyetle ele alacak bir hükümete ihtiyaç olduğunu dile getiren Şahali bunun ne şimdiki ne de gelecek gibi görünen hükümet olmadığını söyledi.

Pandemi konusunda yurttaşın kendini güvende hissetmediğini kaydeden Şahali, “Yarın bakan olacak mı bilmeyen kişiler kendini güvende hissetmezken vatandaş kendisini nasıl güvende hissetsin?” diye sordu.

Maske-mesafe-hijyen konusunda büyük bir zafiyet içinde olunduğunu dile getiren Şahali, bu konuda tedirginlik hakimken Sağlık Bakanın yerel bulaş yoktur demesini eleştirdi.

Ekonomiyle ilgili gerekenlerin yapılmadığını söyleyen Şahali, hazine payından hala harcama yapılmadığını kaydetti.

Sorunların ortadan kaldırılmasında işbirliğine açık olduklarını dile getiren Şahali, yapılması gereken onca iş varken hükümet bozma hükümet kurma çalışmaları yapıldığını söyledi.

Türkiye’den gelen su konusunda yaşanan soruna işaret eden Şahali, vatandaşa bu konuda gerekli uyarıların yapılmasını istedi.

Subjektif koşullar üzerinden istihdam ve terfi mekanizmalarındaki sorunlar nedeniyle kamuda yaşanan sorunlara işaret eden Şahali, Kamu Reformunun süratle hayata geçirilmesini istedi.

Şahali Başbakan Ersin Tatar’ın Türkiye’den dönmesiyle hükümete yeniden ses vermeye başlayacağını açıkladığını kaydederek bu açıklamaların hafife alınmamasını istedi.

04/08/2020 14:13
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: erkut şahali
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.