Sahte aşı belgesi olayında 3 kişi teminata bağlandı

Sahte aşı işlemleri ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan zanlılar ileride yargılanacakları davalarında hazır olması için teminata bağlandı

ads ads ads ads
23/09/2021

ads
ads
ads
Sahte aşı belgesi olayında 3 kişi teminata bağlandı

Sahte aşı işlemleri ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan zanlılar C. P., M. A. Y. ve Y. Y. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, dün tutuklanan zanlı Cemaliye Mutlu’nun "Sahte resmi evrak düzenleme" ve "tedavüle sürmek" suçuna methaldar olduğunu belirtti. 

Polis, Şubat ve Eylül ayları arasında zanlı C. P.’nin, zanlı M. A. Y.'nin isteği üzerine, Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan zanlı Cemaliye Mutlu’ya ulaşıp, zanlı Y. Y.’nin yurtdışına giriş çıkış yapabilmesi için aşı olmadığı halde çift aşı olmuş gibi kayıt yaptırmakla methaldar olduklarını belirtti. 

Polis mesele ile ilgili olarak zanlıların etki edebileceği soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün ispati vücutta bulunmaları, 15’er bin nakit teminat yatırması, birer kefilin 100 bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Meseleyle ilgili dün polis 8 kişinin arandığı ifade ederken, işlemleri yapan Cemaliye Mutlu'nun yanı sıra aşı olmuş gibi gösterilmek istenen bir polis memuru tutuklanmıştı.

 

23/09/2021 14:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Sahte aşı belgesi, adapass
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.