Sahte Belge ile Güney Kıbrıs'a Geçiş Yapmak İstedi

ads ads ads ads
11/06/2024

ads
Sahte Belge ile Güney Kıbrıs'a  Geçiş Yapmak İstedi

(Kamalı Haber)-Lefkoşa’da meydana gelen sahte resmi belgeyi tedavüle sürme suçundan tutuklanan Nasır Elma dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Gönyeli Polis Karakolunda görevli polis memuru Toykan Gülerler mahkemede olguları aktardı. 

Polis, 8 Haziran 2024 tarihinde, saat 17.00 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısında, kullanımındaki araç ile Güney Kıbrıs bölgesine geçmek maksadıyla, önceden sahte olarak düzenlenmiş tasarrufundaki Bulgaristan pasaportunu görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürdüğünün tespit edildiğini söyledi. Polis, tutuklanan zanlının ifadesinde pasaportun Bulgaristan’dan bir arkadaşı tarafından postayla gönderildiğini, amacının önce güneye oradan da İngiltere’ye gitmek olduğunu söylediğini aktardı. 

Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının sabıkası veya askıda davası olmadığını belirtti. Polis, TC-KKTC vatandaşı olan zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 50 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 500 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

11/06/2024 13:56
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Sahte Belge, Güney Kıbrıs, haber
MANŞETLER

HK

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.