Sahte evrak zanlısı tutuksuz yargılanacak

ads ads ads ads ads
22/09/2023

ads
Sahte evrak zanlısı tutuksuz yargılanacak

Para karşılığında sahte çalışma ön izni düzenleyen Tufan Gülsüm teminat talebiyle bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı hakkındaki olguları polis memuru Soner Şaban aktardı.

Polis, zanlı Tufan Gülsüm’ün 2023 yılı Ağustos ayı içerisinde Pakistan'da bulunan Ahmad Shoaib, Zohaip Riasat ve Muhammad Afzaal’ın KKTC'ye girebilmesi için kendine ait cep telefonundan sahte ön izin belgesi düzenledikten sonra, Shahzad Tarıq'a whatsapptan gönderip tedavüle sürdüğünü söyledi. Polis, zanlının bu iş karşılığında bin euro nakit para alarak sahtekarlıkla para temin ettiğini açıkladı. Polis memuru, zanlının 12 Eylül 2023 tarihinde tutuklandığını, ifadesinde ön izin başvurularını kendi cep telefonu ile internet üzerinden doldurduğunu ve sonrasında da bu ön izin başvuru forumlarını Shahzad Tarıq'a whatsapptan gönderip, bin euro aldığını itiraf ettiğini açıkladı. Polis, zanlının

bin Euro nakit parayı alıp bitcoin hesabına attığını söylediğini aktardı.  Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargı kararı verdi.  (Kamalı Haber)

 

22/09/2023 16:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.