Sami Özuslu: Arıklı ve müsteşarı T&T’nin iş takibini yapıyor

ads ads ads ads ads
25/05/2024

ads
Sami Özuslu: Arıklı ve müsteşarı T&T’nin iş takibini yapıyor

Lefkoşa Milletvekili Sami Özuslu, yaptığı açıklamada üçlü koalisyon hükümetinin halkın sorunlarını çözmek yerine büyük sermayeye hizmet etmeye devam ettiğini belirtti. Özuslu, Ercan Havaalanı işletmecisi T&T şirketine kumarhaneli otel izni verilmesi için hükümetin harekete geçtiğini vurguladı.

Sami Özuslu'nun açıklaması şöyle:

ERCAN'DA KUMARHANE İZNİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Halkın hiçbir sorununu çözmeyen, hayatı sürekli daha pahalı hale getiren, üreticiyi ve esnafı batağa sürükleyen üçlü koalisyon hükümeti, bazı kesimleri mutlu etmek içinse adeta çırpınıyor. Bugüne kadar defalarca vergi borcunu sildikleri, bir seferde 59 milyon Euro hediye ettikleri, her türlü imtiyazı sağladıkları T&T şirketine şimdi de Ercan Havaalanı içerisinde kumarhaneli otel izni vermek için kolları sıvadılar.

Aşağıdaki belgelerde görülebileceği gibi Ercan işletmecisi T&T, Arıklı'nın bakanlığına projesini sundu. Arıklı'nın Müsteşarı da Turizm Bakanlığı'na yazı yazıp işin takibini yapıyor.

Diğer taraftan ise hükümet Şans Oyunları Yasası’nda değişiklik yapmak için meclise öneri sunuyor. Çünkü Bafra bölgesi dışında şu an itibarıyla kumarhane izni verilemiyor. Önerilen değişiklikler arasında T&T'nin işini halledecek maddeler de var.

Yani Üstel-Ataoğlu-Arıklı üçlüsü pahalılık altında ezilen halka değil ama büyük sermayeye hizmete devam ediyor.

Şairin dediği gibi, "Tanı bunları, tanı da büyü..."

25/05/2024 11:45
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.