Sanayi Odası: Temizlediğimiz bölgeler yeniden kirletilmeye başlandı

Alayköy Sanayi bölgesi yeniden kirletildi.

ads ads ads ads
27/07/2021

ads
ads
ads
Sanayi Odası: Temizlediğimiz bölgeler  yeniden kirletilmeye başlandı

Geçtiğimiz ay Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nın girişmleri ile temizlenen Alayköy Sanayi bölgesi yeniden kirletildi. Temizlenne bölgeye yeniden çöp ve moloz dökülmesi Sanayi Odası tarafından tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kıbrıs Türk Sanayi Odası "Bu nasıl saygısızlık, vicdansızlık ve çağdışılıktır? Maalesef çok utanılacak bir durum, Yazıklar olsun. Kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklama şöyle:

Saygısızlık, vicdansızlık ve çağdışılık Bir aydır odamız kadrosu dahil belediye ve gönüllü destekçiler tüm maddi-manevi imkanlarını ortaya koyarak Alayköy Sanayi Bölgesi’nde temizlik faaliyetleri başlattık, halen de ot temizliği devam ediyor. Neden bunu yapıyoruz peki? Çünkü bu bölgelerin temiz ve düzenli olması, buralardaki işyerlerinin daha güzel ve temiz bir çevrede, verimli çalışabilmesi için. Yaratılan tüm dağınıklığa ve düzensizliğe umursuzca etrafa saçılan hurdalara, öbek öbek moloz dağlarına rağmen, hiçbir yasal zorunluluğumuz olmamasına karşın elimizi taşın altına koyup bölgelerin temizliğine başladık. Bölge sakinlerinden ne maddi ne manevi hiçbir şey istemedik. Yalnızca çok basit bir isteğimiz vardı; “YENİDEN KİRLETMEYİN”. Ama bizlerin canla başla çözüm ortaklarımızla girişerek elimizden geldiğince temizlemeye çalıştığımız bölgeye bugün yaptığımız ziyaret (27 Temmuz 2021) tüm yorgunluğumuzu yeniden omuzlarımızın üzerine yığdı ve isyan ettirdi. Onlarca kamyon moloz ve çöp atarak temizlediğimiz bölgeler maalesef yeniden kirletilmeye başlanmış. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Bölge sakinleri pis bir ortamda çalışmayı mı seviyor? Yoksa “Aha yer açıldı yeni pisliklerimizi buraya tekrar atalım nasıl olsa temizlerler” mantığımı geçerli. Bu nasıl saygısızlık, vicdansızlık ve çağdışılıktır? Maalesef çok utanılacak bir durum… Yazıklar olsun. Kınıyoruz.

27/07/2021 16:20
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: sanayi odası, alayköy, sanayi, temizlik
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.