KTSO, KTTO ve MÜSİAD’dan Berova’ya teşekkür

ads ads ads ads ads
17/05/2024

ads
KTSO, KTTO ve MÜSİAD’dan  Berova’ya teşekkür

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) , Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO)  ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği-KKTC (MÜSİAD)  Maliye Bakanı Özdemir Berova’nın Ankara’ya yaptığı resmi ziyarete kendilerini de dahil etmesinden memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

3 örgüt yaptıkları ortak açıklamada, bu ve buna benzer resmi ziyaretlerde KKTC’deki odaların söz konusu heyetlere dahil edilmesinin ülke ekonomisinin gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu kaydettiler.

15-16 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da KTSO-KTTO ve MÜSİAD olarak çok verimli ziyaretler ve toplantılara katılma fırsatı bulduklarını dile getiren örgütler, Maliye Bakanı Özdemir Berova’ya teşekkür ederek, önümüzdeki süreçte davet yapılması halinde paydaş bakanlıkların yapacağı yurt dışı ziyaretlerde heyetlerde yer almak istediklerini belirttiler.

Örgütler açıklamada şu ifadelere de yer verdi;

“Unutulmamalıdır ki Ülkenin uluslararası ekonomik ilişkilerini güçlendirmek ve ekonomik Kalkınma hedeflerine ulaşmak için paydaş sivil toplum örgütlerinin yurt dışı temaslarda yer alması önemli bir stratejidir. Bu tür ziyaretler, bir ülkenin ekonomik politikalarını ve hedeflerini uluslararası platformlarda tanıtma fırsatı sunacak ve ülkenin ekonomik kalkınma hedeflerine ulaşması için stratejik bir rol oynayacaktır”.

17/05/2024 15:15
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.