Saner Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner, Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

ads
ads
28/10/2020

ads
Saner Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Kıbrıs Türklerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci yaşına ulaşmasının onur ve gururunu Anavatan Türkiye ile birlikte yaşamanın coşkusu içinde olduğunu kaydeden Saner, mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren uluslara ilham kaynağı olmuştur.

Büyük Önder Atatürk’ün vizyonu sayesinde çağdaş bir düşünce yapısı ile kurulan Cumhuriyet, bugün dünyanın en önde gelen Devletleri arasındadır.

Türk ulusunun ayrılmaz bir parçası ve Atatürk ilkelerinin yılmaz takipçisi olan Kıbrıs Türkü de O’nun aydınlattığı yolu kendine şiar edinmiş ve varoluş mücadelesini Cumhuriyetle taçlandırmıştır. 

Kimse bizden bu noktadan geri gitmemizi beklemesin.

Kıbrıs Türkü Büyük Önder Atatürk’ün ‘egemenlik benim karakterimdir’ veciz sözlerine bağlı kalarak Devleti’ne, egemenliğine ve özgürlüğüne sonsuza dek sahip çıkıp koruyacaktır.

Kopmaz bir parçası olduğumuz Türk Ulusu ile birlikte Cumhuriyetin 97’nci yılı coşkusunu paylaşırken başta Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet’in kuruluşuna katkı koyanları saygı ve minnetle,  aziz şehitlerimizi rahmetle partimiz ve şahsım adına anar,  Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutlarım”

 

28/10/2020 18:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Saner cumhuriyet bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.