Saner: Filistinlilerin her zaman yanındayız!

ads ads ads ads
11/05/2021

ads
ads
ads
Saner: Filistinlilerin her zaman yanındayız!

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersan Saner, İsrail’in Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını devam ettirmesini kınadı.

Saner, “uygar geçinen dünyanın İsrail’e ‘dur’ demesi gerektiğini” belirtti.

UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersan Saner yazılı açıklamasında, Kıbrıs Türk halkının mazlum Filistinlilerin her zaman yanında olduğunu belirterek, İsrail saldırısı sonucu şehit olanlara Allah’tan rahmet, Filistin halkına başsağlığı diledi.

Saner, açıklamasında şunları kaydetti:

“İsrail güçlerinin, dün akşam ve teravih namazlarının ardından Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırması ve ardından meydana gelen olaylarda 9’u çocuk 20 Filistinli kardeşimizi şehit etmesini şiddetle kınıyoruz.

Uygar geçinen dünya masum çocukların, sivillerin kanını döken, bölge ve dünya barışına zarar veren İsrail’e bir an önce dur demelidir. Kıbrıs Türk Halkı mazlum Filistinli kardeşlerinin dün olduğu gibi bugün de yanındadır. 1963 -1974 yılları arasında adada BM Barış Gücü görev yaptığı halde Kıbrıslı Türkler de benzer olayları Kıbrıslı Rumlar sayesinde yaşadı.

Anavatan Türkiye’nin Filistin konusunda verdiği mücadeleyi takdir ediyor, insanlık adına, barış adına başarıya ulaşmasını diliyoruz.

Bu vesile ile bir kez daha Türkiye’nin, garantör, tarihi sorumluluklarının bilincinde bir ülke olarak halkımıza, Devletimize verdiği askeri, mali ve ekonomik desteğin ne denli olduğunu bir kez daha halkımızın ve tüm ilgililerin dikkatine getirmek istiyorum.”

 

11/05/2021 18:30
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Saner: Filistinlilerin her zaman yanındayız!, haberkibiris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.