Saner ve Arıklı St. Hilarion Kalesi’nde incelemelerde bulundu

ads ads ads ads
04/03/2021

ads
ads
Saner ve Arıklı St. Hilarion Kalesi’nde incelemelerde bulundu

Saner ve Arıklı St. Hilarion Kalesi’nde incelemelerde bulundu

 

Başbakan Ersan Saner ile Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında zarar gören St. Hilarion Kalesi’nde incelemelerde bulundu.

Saner ve Arıklı zarar gören bölümlerin en kısa zamanda eski haline getirilmesi için hükümetin harekete geçtiğini söyledi.

Başbakan Saner, yaşananların üzüntü verici olduğunu belirterek, en önemli tesellinin can kaybı yaşanmaması olduğunu dile getirdi.

Yangından zarar gören bölümün tarihi dokuya uygun olarak tekrardan düzenlenip hizmete açılmasının  hükümetin elzem görevli olduğunu söyleyen Başbakan Saner, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın bu konuda çalışma başlattığını kaydetti.

Tarihi özellikleri ve bu yönüyle önemli turistik bir destinasyon olan kalenin, KKTC'nin, dünyayla rekabet üstü bir değeri olduğunu dile getiren Saner, bu tarihi mekanın korunup kollanmasının çok önemli bir görev olduğunu vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı da tarihi öneme sahip St. Hilarion kalesinde kafe bölümünün yangınla tamamen yanması çok üzücü olduğunu belirterek, devlet olarak bu bölümün eski haline getirilerek turizm sezonuna yetiştirilmesi için ellerinden  geleni yapacaklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu'nun konuyla ilgili kendilerine bilgi verdiğini dile getiren Arıklı, böyle üzücü bir olayın bir daha yaşanmamasını diledi.

 

04/03/2021 19:14
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Saner ve Arıklı St. Hilarion Kalesi’nde incelemelerde bulundu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.