Sanverler ailesi, Suat Günsel ve ailesine kırgın

ads ads ads ads
13/04/2024

ads
Sanverler ailesi, Suat Günsel ve ailesine kırgın

Ülkemizin önemli iş insanlarından Ahmet Sanver, Yakın Doğu Üniversitesi’nin yaptırdığı caminin kendi arazileri üzerinden geçmesi dolayısıyla yaptığı eleştirilerin dozunu artırdı.

Sanver bir açıklama yayınlayarak ailenin öfkesinin büyüdüğünü belirterek Suat Günsel ve YDÜ ailesini kimin koruduğunu sordu.

Yargıya da sitem eden Sanver, torunlarına ayırdığı arazi YDÜ’nün tecavüz ettiğini ifade ederek “adalet istiyorum” dedi.

İşte açıklama:

“Ben Ahmet Sanver. Hayatımın yarısını yani onbeş yıl askerlik ve TMT cilik yaptım. Bir tek kuruş maaş almadım cephe'den cephe'ye koştum üç farklı yerde üç defa vuruldum kanımın yarısı bu topraklara aktı tam on iki defa ölümün kıyısından döndüm helal olsun vatanıma. Bir yorgancı çocuğu olarak o yüz yaşından sonra ticaret yaptım ve türkiyeli turistler ile askerlerin alış verişleri sayesinde zengin oldum Allah razı olsun. Tüm vergilerimi fazlası ile ödedim. Bi arada mutlu barış harekatında bir yıl askerlik yaptım savaş boyunca cephe'den cephe'ye koştum. Ödediğim vergiler dışında kazandıklarımın yarısını toplumuma verdim dörtmilyon dolara altı yüzer kişilik iki okul yaptım. Atleks Sanverler Ortaokulu ve Esin Leman Lisesi Eğitim Vakfı kanalı ile yüzlerce gence burs verdim. Bunları yıllardır halkımızın yüzüne vırmaltan sakındım. Ama bu günlerler hapse gidebilirim kimin hapse gittiği bilinsin. Nedeni torunlarıma ayırdığım taşınmazlarımı Yakın Doğu Üniversitesinin sahipleri Suat Günsel ve ailesi işgal ve tecavüz etti. Mahkeme kararına rağmen on nisanda yapılacak mahkefen sonra hakkımı alamaz isem bütün benliğimle mücadele başlatacağım. Seksen iki yaşındayım hakkımı suatlara helal etmiyorum kul hakkı yiyenleri onlara yardım edenleri lanetliyprim. Allah yaksın kendilerini. Adalet istiyorum.”

13/04/2024 11:08
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Ahmet Sanver
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.