Sapsızoğlu: Engel bizdedir

ads ads ads
21/06/2021

ads
ads
ads
Sapsızoğlu: Engel bizdedir

Hasan Sapsızoğlu, “Dünyaya sesimizi duyurma çağrısı yaptığımız parkur müsabakasına siyasiler ilgi göstermedi. Anladım ki engel Dünya da, Rum da değildir. Engel bizdedir. Biz çocuklarımıza değer vermez, onların yanında olmazsak Dünya da bize değer vermez.” açıklamasını yaptı

KKTC Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu, federasyonun St Hilarion Kalesinde yapılması planlanan ancak Kıbrıslı Rumların girişimleri sonucunda ertelenen Cercle / Kölsch konserinin ertelenmesine tepki göstermek için St. Hilarion Kalesi’nde düzenlediği parkur müsabakası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Kendine inan, her şey mümkündür.  “Biz buradayız, biz de varız.” sloganlarıyla ülkemizde ilk kez düzenlenen parkur müsabakasına davetli olan siyasetçilerin katılmamasına da tepki gösteren Hasan Sapsızoğlu, şu açıklamaları yaptı:

“Ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan ve Dünyaya sesimizi duyurma çağrısı yaptığımız parkur müsabakasına siyasileri çağırıp – çağırmama konusunda tereddütlerim vardı.

Birkaç değer verdiğim hocalarımdan bu konuda görüş aldım. Ortak düşünce, siyasiler de davet edilsin ki birlikte güçlü bir sesle dünyaya “Biz de varız” mesajı verebilelim.

Maalesef yanıldık. Anladım ki engel Dünya da, Rum da falan değildir. Engel bizdedir. Biz çocuklarımıza değer vermez, onların yanında olmazsak Dünya da bize değer vermez. Bu iş böyle olmaz. Ambargoların kırılması çok çalışmakla olacak.

Bizler çocuklarımızın seviyelerini her alanda artırarak uluslararası alanlarda görünür olmalarını sağlayarak, ülkemizden söz ettirmeyi başarmalıyız. Bunu da spordan anlayan, vizyon sahibi, çalışmaktan yorulmayan, vatanını milletini bayrağını seven yöneticilerin sayısını artırmakla olacak.

Biz üzerimize düşen görevleri çok iyi biliyoruz. Çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Boşuna demiyorum, “Durmak yok, yarınlarımıza sözümüz var.”

Bu vesile ile etkinliğimize katılan bürokratlarımıza ve TC Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam’a teşekkür ederiz.”

21/06/2021 15:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Hasan Sapsızoğlu,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.