Şaşırtıcı araştırma: Acıklı filmler izlemek para harcatıyor

Yapılan bir araştırma, hüzünlü filmler izlemenin gözyaşı dökmenizin yanı sıra para da harcamanıza neden olabileceğini buldu.

ads ads ads ads ads
06/05/2024

ads
Şaşırtıcı araştırma: Acıklı filmler izlemek para harcatıyor

Çin’de yapılan araştırmaya göre, hüzünlü filmler izlemenin anlık satın almalar yapma olasılığınızı artırabildiği, üzüntünün ise dar görüşlü davranışları tetiklediği ortaya çıktı.

Chengdu Üniversitesi'ndeki psikologlar 170 erkek ve kadını analiz etti. Katılımcılar, acıklı olduğu bilinen “My Brothers And Sisters” filmini veya “March Of The Penguins” belgeselini izledi. 

Acıklı filmi izleyenlerin üzüntü seviyeleri yüzde 50 arttı; bu oran, belgeseli izleyenlerin iki katından fazla çıktı. Ve üzgün izleyicilerin, özellikle de kadınların, dürtüsel seçimleri tercih etme olasılıkları daha yüksek olduğu tespit edildi.

06/05/2024 13:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: araştırma, Acıklı filmler
MANŞETLER

HK YAŞAM

Yapay zeka, kozmik patlamaları analiz ediyor

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Warwick Üniversitesi'nde yürütülen yeni bir araştırma, yapay zeka kullanarak süpernova patlamalarını analiz ediyor. Makine öğrenimi sayesinde, süpernovaların simülasyonları bir saniyeden kısa sürede oluşturulabiliyor, bu da şu anki 90 dakikalık süreci büyük ölçüde hızlandırıyor. Araştırma, bu sayede gökbilimcilerin süpernovaların neden ve nasıl gerçekleştiğini daha iyi anlamalarını sağlayacak.

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.