Sendika başkanından Erhan Arıklı’ya çok ağır suçlama

ads ads ads ads ads
15/06/2024

ads
Sendika başkanından Erhan Arıklı’ya çok ağır suçlama

Hava Trafik Kontrolleri Sendikası (HTKS) Yönetim Kurulu Başkanı Cem Kapısız, Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı'ya yönelik eleştirilerde ve ağır suçlamalarda bulundu.

Kapısız'ın açıklaması şöyle;

ERCAN’DA “MESELENİN ASLI” ‘NA CEVABEN:

Erhan Arıklı sen bizimle dalga mı geçiyorsun?

Nasıl da konuyu basitleştirip, olayların arasından sıyrılıp, her şeyi başkalarının üstüne atıp kendini de yaratılan keşmekeşin önüne geçen kişi olarak yansıtıyorsun halka!

Aslında Ulaştır(ma) Bakanı’nın yaptığı açıklama tüm gerçekleri ortaya seriyor. Gelin bu açıklamada üzerinden teker teker değerlendirmelerde bulunalım:

Öncelikle, neredeyse tüm sivil toplumun TT şirketinin 92 milyon borcuna rağmen elektriğinin kesilmediğini, halkın borcu 700 TL yi aştığı anda kesintiye uğradığını öne sürerek sokaklarda adalet aradığının farkındasın ve bunu da “havanda su dövmek” olarak niteliyorsun. Ne kadar talihsiz bir açıklama!! çok yazık!! 20 Temmuz 2023 tarihinde Terminali açarken Bu yerleşkenin şantiye elektriği ile beslendiğini biliyordun. Planı projesi, yetkili kurumlardan onaylı bir şebekesi olmadığını da biliyordun. Bir meydanın bu şekilde açılmasının TEHLİKELİ olduğunu da biliyordun. Emrullah Turanlı bile “açamam, tamamlamadım, açsam da ödemem o tarifeyi” demiş. Bizlerin eylemlerine, söylemlerine de defalarca kulak tıkayıp tek başına onay verdin o terminalin GECEKONDU gibi açılmasına. Kapılar arkasında da Emrullah Turanlı’ya ödeyeceği tarife konusunda ilerde görüşürüz demediniz. HALLEDECEYİK dediniz. Şimdi konuyu sanki TT ile KIB-TEK arasındaki bir anlaşmazlıkmış gibi gösterip hükumeti ve kendini dışarıda bırakmak da ne demek? Yemezler!!

Diğer bir yandan Ercan’ın aslında yıllar önce açılması gerektiğini fakat sözleşmeyi yapanların son derece yanlış bir sözleşme yaptığı için hesapta olmayan ve devletin devredemediği askeri bölük yüzünden şirketin bu durumu fırsat bilip onca yıl yükümlülüklerini yerine getirmediğini söylüyorsun. Kimdi sözleşmeyi yapanlar? Şu an el ele oluşturduğunuz, adına da hükumet koyduğunuz çetemsi yapının partileri değil miydi? Ersin Tatar yok muydu o çeki tutanların arasında? İnandık mı sandın Emrullah Turanlı’ya yükümlülüklerini yıllarca sallama fırsatı veren sözleşmedeki o maddenin yanlışlıkla gözden kaçtığına? Hani aklı başında üç beş hukukçunun gözünden kaçmadı da sizlerin mi gözünden kaçtı ERCAN’ı satarken? Her nedense halka, çalışana karşı yasa ve yaptırım uygularken ÇAKAL kesiliyorsunuz, sermaye ile sözleşme yaparken KOYUN!! Tam bir koordinasyon içinde, devlet sermaye el ele sömürdünüz bu halkın kurumlarını. 100 milyon euroya sattığınız ERCAN’ın 59 milyon eurosunu bir çırpıda geri bağışladınız!! TT nin yıllarca masraf yapmayacak şekilde havacılıktan milyon eurolar kazanmasına çanak tuttunuz. Ne doğru düzgün elektrik ödettiniz, ne de vergi. Yükümlülüklerinden kaçmasına göz yumdunuz. İşi yargıya bile taşımadınız. “TT’ye söz geçirebilecek başka çevreler” kisvesi altında bu memleketin hukuğunu pas geçtiniz. Hakem heyetleri kurdunuz, yıllarca ortadaki ihtilafı çözemediniz. En sonunda olmayan ihtilafı da ek sözleşme 5’e imza atarak ihtilaflı kabul ettiniz. Bu süre içinde uçak şirketlerine, yolculara, çalışanlara yaşatmadığınız olay kalmadı. Bir meydanda olmaması gereken her şey oldu neredeyse!

Bir meydanı açmak bakkal açmaya benzemez Erhan Bey! Bunu bilmezsen o koltuklarda oturmaycan! Utanman gereken yerde çıkıp bir de açıklama yapıp kendini ve hükumetini aklamaya çalışma.

Yemezler Sn. Arıklı yemezler!! Bu halka karşı haddini aşma!!

Hala daha halktan tamamen bağımsız gelişmiş bir özelleştirme rezaletinin vebalini yine halka ödetmeye çalışıyorsunuz. Halka karşı ÇAKAL, sermayeye karşı KOYUN!!

15/06/2024 22:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.