Serhat Akpınar: Yeniden çok büyük bir felaket yaşıyoruz

Demokrat Parti Girne Milletvekili Serhat Akpınar, İskele bölgesinde devam eden yangın ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ads ads ads
23/06/2022

ads
ads
Serhat Akpınar: Yeniden çok büyük bir felaket yaşıyoruz

Demokrat Parti Girne Milletvekili Serhat Akpınar, İskele bölgesinde devam eden yangın ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Partiden yapılan açıklamaya göre Akpınar, açıklamasında, “Yeniden çok büyük bir felaket yaşıyoruz. Yıllardır Kıbrıs Türk’ünü kendi çaresizliği içerisinde yalnızlaştıranlar utanmalı. Milyonlarca canlı türünün gözlerimizin önünde Doğamızla yok oluşunu izlerken resmen kahroluyoruz” ifadelerinde bulundu.

Akpınar, açıklamasına, “Bugüne kadar tüm süreçlerde yanımızda olan canıyla kanıyla varlığıyla Kıbrıs Türkü’nün her zaman yanında olan, sahip çıkan Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin dışında Bizleri yalnızlaştıran, çaresizleştiren başta BM ve Avrupa Birliği olmak üzere tüm dünya ülkeleri utanç duymalı. Bizim artık içinde olduğumuz bu çaresizlik sürecinde, birlikteliğimizle yol almayı öğrenmeliyiz” diyerek devam etti.

Akpınar, “Yedi noktada yangınlar halen devam ediyor, ciğerimiz yanıyor, içimiz kan ağlıyor. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Uluslararası topluma Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin “sesini artık duyun” çağrısında bulunan Akpınar, “Anavatan tüm gücüyle yanımızda, insanlık için var olduğunu iddia eden BM nerede? Avrupa Birliği, garantör Büyük Britanya nerede? Bugünün özeti Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur!” dedi.

Yangın söndürme çalışmalarında yer alan Orman Dairesi ve itfaiye ekiplerine, askerlere ve halka teşekkür eden Akpınar “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhutiyeti’ne geçmiş olsun” dedi.

23/06/2022 09:50
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Serhat Akpınar
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.