‘Shakespeare’in Hayaleti’  oyununa Türkiye'den davet 

ads ads ads ads
09/05/2024

ads
‘Shakespeare’in Hayaleti’  oyununa Türkiye'den davet 

Girne Belediyesi Tiyatro Topluluklarının sahnelediği ve kapalı gişe oynayan ‘Shakespeare’in Hayaleti’ oyunu, Mersin Mezitli Belediyesi’nin daveti ile Türkiye’de sahneleniyor. Oyun, 21 Mayıs Salı günü, Mezitli Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Ufuk Aydoğan’ın yazdığı ve Batuhan Oruç’un yönettiği oyunun kadrosunda Kıvanç Giritli, Ömer Dündar, Fatima Saatova, Shernaz Yardımcı yer alıyor. Işık tasarımını Mehmet Saygıer'in yaptığı oyunda, Dekor tasarımı ise Cem Taşlıovalı'ya ait.

OYUNUN KONUSU

Oyun intikam isteyen ve intikama doymayan bir kralın Shakespeare’in hayaleti ile karşılaşması ile başlar. Kral gözü doymaz, kibirli, tahtını bırakmamak için her türlü kötülüğü yapabilecek türde birisidir. Bir yandan tüm yaptığı kötülüklerin farkındadır ve kendi kendinden intikam almak ister, diğer yandan ise tahtın ona bahşetmiş olduğu güç onu esir almış durumdadır. Kral adeta tahtına yapışmışçasına onu bırakmak istemez. Shakespeare’in hayaleti kralın anlattıklarını dinlerken bir yandan da kendi zihninde ona bir son yazmakla meşguldür. Kral’ın sonu, onun karanlık zihni tarafından belirlenecektir.


 

09/05/2024 17:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Shakespeare’in Hayaleti,   oyununa Türkiye’
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.