Siemens, yeni bir satın almaya imza attı!

ads
31/05/2019

ads
Siemens, yeni bir satın almaya imza attı!

Siemens, Almanya merkezli güç elektroniği üreticilerinden KACO new energy GmbH’ın dizi (string) inverter iş birimini satın aldı. Satın almayla birlikte Siemens'in, ulaşım sistemleri (e-mobility) ve enerji depolama sektörlerindeki etkinliğini artıracağı bildirildi

Siemens, dokuzdan fazla ülkede faaliyet gösteren güç elektroniği üreticilerinden KACO new energy GmbH’ın dizi (string) inverter iş birimini satın aldığını duyurdu.

Almanya'nın Neckarsulm merkezli KACO new energy GmbH ürün hattının, bir aile evi için tasarlanan inverter ünitelerinden, ticari binalara, altyapılardan, megawatt elektrik üreten güneş parkları için komple sistemlere kadar tüm güç aralığını kapsadığı bildirildi.

KACO'nun satın alınması ile birlikte, Siemens'in hızlı büyüyen fotovoltaik, ulaşım sistemleri (e-mobility) ve enerji depolama sektörlerinde daha etkin hale geleceği kaydedildi.

Satış anlaşması rekabet kurumları tarafından da onaylanan satın almada, proje geliştirme ve EPC işleri satın alma kapsamında yer almıyor.

Siemens Akıllı Altyapılar Dağıtım Sistemleri CEO’su Stephan May, "İş birimlerimiz arasındaki entegrasyonu geliştirmek için hep birlikte çalışacağız ve dağıtık enerji sistemlerindeki uzmanlığımızı güçlendireceğiz. Satın almayla birlikte Siemens, en yeni teknolojili inverterlere erişim imkanı kazanacak" dedi.

31/05/2019 16:11
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Siemens, yeni bir satın almaya imza attı!, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.