Skid Row’un solisti Johnny Solinger hayatını kaybetti

Skid Row’un solisti Johnny Solinger, karaciğer yetmezliği nedeniyle 55 yaşında hayata veda etti. Solinger, tedavi masrafları için bağış toplamak zorunda kalmıştı.

ads ads ads ads
27/06/2021

ads
ads
ads
Skid Row’un solisti Johnny Solinger hayatını kaybetti

Ünlü heavy metal grubu Skid Row’un solisti Johnny Solinger, 55 yaşında hayatını kaybetti. Amerikalı şarkıcının karaciğer yetmezliği nedeniyle hayata veda ettiği öğrenildi.

Solinger’in grup arkadaşları, ölüm haberini Facebook’ta yayınladıkları bir mesajla duyurarak, “Kardeşimiz Johnny Solinger’in haberiyle kederlendik” dedi. Solinger’in ailesine, arkadaşlarına ve hayranlarına baş sağlığı dileklerinin iletildiği mesajda Rachel Bolan, ZP Theart, Snake Sabo, Rob Hammersmith, Scotti Hill imzası yer alıyordu.

Solinger, mayıs ayında hayranlarına sağlık sorunları olduğundan bahsetmişti. Ünlü müzisyen, bir sosyal medya paylaşımında, “İçimden gelmese de herkesin bana ve sağlığıma neler olduğunu öğrenmesini sağlamalıyım. Son bir aydır hastanede yatıyorum. Karaciğer yetmezliği teşhisi kondu. Hastalığın gelişimi pek iyi değil. Çoğu müzisyenin olduğu gibi benim de sağlık sigortam yok ve onsuz uygun bakım almak çok zor” ifadesini kullandı.

TEDAVİ MASRAFLARINI KARŞILAYAMADI

En az yedi farklı ilaç aldığını ve iki günde bir karnından sıvının boşaltılması gerektiğini söyleyen Solinger, çok güç kaybettiğini ve fizik tedaviye de ihtiyaç duyduğunu belirtti

Tedavi faturalarını ve palyatif (ağrı hafifletici) tedavi masraflarını ödeyebilmek için bağış toplamaya mecbur olduğunu söyleyen Solinger, "Eğer gerçekten yardıma ihtiyacım olmasaydı, tüm bunları sizden istemezdim. Ama ne yazık ki şu an bulunduğum yer burası" dedi.

27/06/2021 16:09
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Skid Row, solist, Johnny Solinger, hayatını kaybetti
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.