Güney Kıbrıs 'sarı alarm' verdi

“Elpis” olarak isimlendirilen soğuk hava dalgasının ada genelinde etkisini sürdürdüğünü, bu gece ise en soğuk gecelerden birinin yaşanmasının bekleniyor

ads ads ads
25/01/2022

ads
ads
ads
Güney Kıbrıs 'sarı alarm' verdi

Rum basını, “Elpis” olarak isimlendirilen soğuk hava dalgasının ada genelinde etkisini sürdürdüğünü, bu gece ise en soğuk gecelerden birinin yaşanmasının beklendiğini yazdı.
Fileleftheros gazetesi, “Elpis Dişleri Gıcırdatıyor – Bu Akşam En Soğuk Gece” başlığı altında duyurduğu haberinde, “Elpis” isimli soğuk hava dalgasının Kıbrıs ve bölgede etkisini yoğun şekilde sürdürdüğünü, bu gece en soğuk gecelerden birinin yaşanmasının beklendiğini yazdı.
Güney Kıbrıs Meteoroloji Dairesi’nin yoğun yağış konusunda sarı alarm verdiğini hatırlatan gazete, soğuk hava kütlesinin Perşembe gününden itibaren etkisini kaybetmesinin beklendiğini de vurguladı.
Öte yandan Haravgi gazetesi, soğuk hava koşulları sebebiyle özellikle Mağusa bölgesinde tarım arazilerinde zararlar oluştuğunu aktardı.
Habere göre, AKEL Milletvekili Yannakis Gavriil, Rum hükümetinin, soğuk hava ve kar yağışından etkilenen bölgelerde acil zarar tespiti yapması gerektiğini belirtti.

25/01/2022 16:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Soğuk hava, elpis, kktc, soğuk,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.