Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı

Ülkede sokağa çıkma yasağı bağlamında ciddi bir kargaşa yaşanırken Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı

ads ads ads ads
17/01/2021

ads
ads
Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı

Bakanlar Kurulu’nun dün akşam aldığı ve ülkede bu akşamdan itibaren 25 Ocak’a kadar 22.00-05.00 saatleri arasında geceleri kısmi sokağa çıkma yasağı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de Başbakan Ersan Saner’in açıkladığı “kısmi kapanma” karının detaylarının yazması Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin açıkladığı “tam kapanma” kararının uygulanıp uygulanmayacağı konusundaki belirsizliğin sürmesine neden oldu.

Öte yandan Bakanlar Kurulu saat 13.00 itibari ile toplandı. Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak karar ile söz konusu durumun netlik kazanması bekleniyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi şöyle:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, Fasıl 156 Sokağa Çıkma Yasağı Yasası'nın 2'nci maddesinin kendisine verdiği yetkiyi kullanarak, Corona Virüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla, aşağıda öngörülen koşullara bağlı olarak 17 Ocak 2021 tarihi itibariyle gece saat 22.00'dan itibaren 25 Ocak 2021 sabah saat 05.00'a kadar olmak üzere gece saat 22.00'dan sabah saat 05:00'a kadar aşağıda öngörülen istisnai koşullara bağlı olarak kısmi sokağa çıkma yasağı ilan eder.

1. Bulaşıcı Hatalıklar Üst Komitesinin Corona Virüs (Covid-19) hakkında alınan tedbir kararları çerçevesinde, temel ihtiyaçların giderilebilmesi amacıyla çalışmasına izin verilen özel sektör çalışanları ve kamuda elzem hizmetleri yerine getirecek çalışanlar (polis, itfaiye, belediye, sivil savunma, sağlık çalışanları , kaymakamlıklar v.b) dışında kalan kişiler için kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanır.

2. Bu Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi'ne uymayanlar hak.kında yürürlükteki mevzuat

çerçevesinde cezai kovuşturma yapılacaktır.

17/01/2021 13:08
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.