Solan orkideyi canlandıran ilginç yöntem!

ads ads ads
22/05/2022

ads
ads
Solan orkideyi canlandıran ilginç yöntem!

Evde birkaç malzemeyle kolayca yapabileceğimiz bir karışım sayesinde solan orkideleri yeniden canlandırmak, var olanların çiçeklerini coşturmak, daha da önemlisi sizinle birlikte geçirecekleri süreyi uzatmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay.

Ancak orkideye bakmak zordur ve genelde kısa süre içinde solarlar. Biz onları öldü sanarız ancak onlar için umut bitmemiştir. Solmuş orkidenizi nasıl hayata döndüreceğiniz konusunda keşfettiğimiz harika bir ipucumuz var.

Orkideler bir yağmur ormanı çiçeği olsa da suyu çok fazla sevmezler. Yağmur ormanlarının iklimi gereği çok su yemelerine rağmen hayatta kalmayı başarabiliyorlar. Suyunu eksik etmeme, toprağını değiştirme ve havalandırma hatta yerini değiştirmek gibi işlemler bile orkidenizi canlı tutmaya yetmeyebilir.

Böyle bir durumda bile orkidenizden ümidinizi kesmeyin. Birazdan öğreneceğiniz yöntemi de mutlaka deneyin, genellikle olumlu sonuçlandığından orkideniz hayata dönebilir.

Orkide çiçeği tekrar nasıl canlandırılır?

Lavabonuza veya bir kovaya su doldurun.

Suyun içine biraz bulaşık deterjanı ilave edin.

Orkidenizi suyun içine bırakın ve yapraklarını 5 dakika kadar temizleyin.

Orkidenizi sudan çıkarabilirsiniz, üstündeki su süzüldükten sonra tekrar toprağına ekebilirsiniz.

Orkidelerinizin tekrar hayata döndürecek bu yöntemi bilen çok az kişi var. Bazı peyzaj mimarının bildiği bu yöntemi artık sizde biliyorsunuz.

22/05/2022 16:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Solan orkideyi canlandıran ilginç yöntem!
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.