Something Different artık yeni yerinde

ads
04/12/2020

ads
Something Different artık yeni yerinde

İnternetten alışveriş yapan bir çok kişinin aşina olduğu Something Different ürünleri artık yeni mağazasında müşterilerini ağırlayacak.

Hayatında alışverişin çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Seda Günsoy çağdan, internetten başladığı başarılı serüvenini mağazacılığa taşıdı.

3 yıldır internet üzerinden müşterilerine ulaşan Something Different artık Girne’de açtığı mağazası ile müşterilerine birbirinden güzel kıyafet, takı, aksesuar ve hediyelik dekoratif ürünler sunacak.

Haber Kıbrıs olarak biz de başarılı iş hayatına mağazacılığı da ekleyen Seda Günsoy Çağdan ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik. İşte röportajımızın tamamı:

Soru: Bize biraz kendinden bahseder misin? Konfeksiyon işi nasıl başladı?

Çağdan: Adım Seda Günsoy Çağdan. 32 yaşındayım. Radyo Televizyon Sinema mezunuyum. Mezun olduktan kısa bir süre sonra özel bir gazetede ve radyoda yaklaşık 6 yıl çalıştım. 6 yılın ardından çalıştığım işyerinden ayrılıp kendi işimi kurmaya karar verdim. Küçük yaştan beri kıyafetlere, takı aksesuar ve ayakkabılara karşı olan ilgim beni bu sektöre doğru getirdi diyebilirim. Hep bu işi yapmak istiyordum aslında. Alışverişe çıktığımda hiçbir yerde tam anlamıyla beğenebileceğim, tarzıma uygun şeyler bulamıyordum.

Soru: Aslında alışveriş ve giyinme tutkusu sizi buralara getirdi diyebilir miyiz?

Çağdan: Hep yurtdışındaki mağazalardan bakıp almaya çalışıyordum. Alışveriş tutkumu işe döndürmek benim en güzel kararlarımdan biri oldu. Kendi işimden ayrıldıktan sonra nasıl başlayabilirim diye düşünürken çok küçük bir bütçe ile hediyelik ürünler satmaya başladım. Sadece internet uzerinden satış yapıyor sürekli işin büyümesi için de çok çabalıyordum.

 

“3 yıl internetten ürünlerimi pazarlayarak sattım”

Soru: Peki 3 yıl önce bu iş nasıl başladı?

Çağdan: Şanslıyım ki çevremde bana her konuda destek olup yardımcı olan eşim ailem ve arkadaşlarım var. Yaklaşık 3 yıl kadar çok zorlu bir süreç içerisinde devam ettim bu işe. Zorlu diyorum çünkü maddi olarak da birikiminiz olmayınca ve sıfırdan birşeyler yaratmaya çalıştığınızda tahmin edersiniz ki görüldüğünden ya da sanıldığından çok daha zor oluyor.

“Derdim sadece kıyafet satmak değil, insanları değiştirmek”

Soru: Facebook’taki sayfanızı incelediğimizde çok farklı türlerde kıyafetler sattığınızı da gördük. Tam olarak tarzı ne olacak mağazanın?

Çağdan: Bu zorlu süreçte yapmak istediğim aslında sadece kıyafet satmak değildi. Ben insanları biraz olsun değiştirmek de istedim kıyafet satmanın dışında. Herkesin aynı ya da benzer olması, aynı şeyleri giyip ayni şekilde bir kalıp içerisinde olmalarını değiştirmek istedim. Farklı ruhlar, farklı enerjiler ve farklı tarzların hatta farklı fikirlerin bir olmasıyla fark yaratmaz mıyız dünyada? Modayı ister istemez takip ediyorum. Ancak moda ne ise onu satmıyorum sadece. Aksine daha çok kendine özgü ve tarzı olan kimseyi taklit etmeyen kişilere hitap ettiğimi düşünüyorum ya da tarzını değiştirmek isteyen kişilere. Modayı takip eden kişiler için de yeni sezon ürünlerimiz mevcut tabi. Something Different’ın güzel bir yanı da hem modaya uygun trend ürünler bulabiliyorsunuz hem de coğu yurtdışından ithal olan ve aynileri bulunmayan etnik, vintage retro bohem vb. tarzlarda ürün yelpazesine sahip bir yer.

“Hayatınızda biraz olsun değişiklik yapmak istiyorsanız uğramalısınız”

Soru: Sadece kıyafet üzerine mi olacak yoksa bir çok farklı ürün de mağazayı ziyaret edenlerle buluşacak mı?

Çağdan: Mağazamızda sadece kıyafet satmıyoruz. Farklı hediyelik ürünler, takı ve aksesuarlar, örtüler, ayakkabılar ve sizi biraz olsun sorunlarınızdan uzaklaştıracak enerjiye sahip bir yer olduğunu düşünüyorum. Hayatınızda her anlamda biraz olsun değişiklik yapmak istiyorsanız bence Something Different sizin için çok güzel bir başlangıç. Hem tarzınızı hem de ruhunuzu renklendiren bir yer. Bence farkımız bu…

 

04/12/2020 15:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Something Different, Seda Günsoy çağdan
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.