Sonay Adem 2. Ölüm Yıldönümünde Kabri Başında Anıldı

ads
29/10/2020

ads
Sonay Adem 2. Ölüm Yıldönümünde Kabri Başında Anıldı

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sonay Adem vefatının ikinci yılında Gazimağusa mezarlığındaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törene ailesi yanında siyasiler ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Törene katılanlar arasında Ferdi Sabit Soyer, Tufan Erhürman, Mehmet Çakıcı vardı.

Tören saygı duruşuyla saat 11.00 de başladı. İlk konuşmayı Mehmet Çakıcı yaptı. Çakıcı şu ifadeleri dile getirdi:

 “Adem, toplumu için hizmet etmiş ama hep başını eğenleri değil, başını dik tutanların yanında onun önderliğinde. Dolayısıyla bu anlamda bakıldığında hem toplumumuz için bir örnek lider, örnek bir insan olmuştur.”

 

Çakıcının ardından konuşan CTP genel başkanı Tufan Erhürman yaptığı kısa konuşmada Sonay Âdem için şöyle konuştu; “biz onun yıldönümünde bir aradayız. Mücadele uzun hayat her zaman kısa sürüyor. O yüzden yaşadığımız sürecin uzunluğu değil yaşadığımız süre içerisinde ne yaptığımız, geride ne bıraktığımızdır. Ben çok gururlandım. O yüzden çok çok önemli buluyorum onu anmayı ve onunla birlikte burada olmayı. Çünkü bu memlekette taşı taş üstüne koyan çok fazla insan yok. Sonay abi taşı taş üstüne koymayı becerenlerdendir.” dedi.

Erhürman’ın ardından konuşan eski başbakanlardan, Milletvekili Ferdi Sabit Soyer de bugün dünün yarınıdır diyerek konuşmasına başladı.

“Dolayısıyla bugün burada buluştuğumuzda dünün bugün sevgi dolu güzel mücadele dolu yıllarının ürünü olarak. Bugün dünün yarınıdır dolayısıyla dünde olan güzellikler, dünde olan sevgi bugün yansımasını buluyorsa bu gerçekten yarına gidecek, yola da ışık tutan bir gelecek.” dedi.

Konuşmaların ardından din görevlisi tarafından kuran okundu. Kuran okunmasından sonra Sonay Âdem’in ruhu için katılanlar tarafından Fatiha okunduktan sonra tören sone erdi. Âdem’in ailesi de tören sonrası taziyeleri kabul etti. (MHA)

29/10/2020 14:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Sonay Adem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.