Sorakın’dan Tatar’a: Yaptıklarınızın elbette bir bedeli olacaktır

ads ads ads
26/05/2022

ads
ads
Sorakın’dan Tatar’a: Yaptıklarınızın elbette bir bedeli olacaktır

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Cumhurbaşkanlığı’ndan CTP Genel Başkanı Erhürman’a yönelik yapılan açıklamayla ilgili olarak, “Bu halk yaşananları unutmayacak ve yaptıklarınızın elbette bir bedeli olacaktır” dedi.

Sorakın'ın açıklaması şöyle:

Sn Tatar, genel başkanımız Tufan Erhürman’ın 24 Nisan tarihli Meclis konuşmasına cevaben, basın bürosu aracılığı ile bir açıklama yapmaya çalışmış ama sapla samanı yine karıştırmıştır. Sn. Tatar, telaş içerisinde Üstel hükümetinin “meşru” olduğunu, iradeyi temsil ettiğini savunmaya çalışmış, CTP’nin hükümet kurma ile ilgili önerisini “siyasi darbe” nitelikli olarak değerlendirmiş, yanı sıra 2005 ve 2015 cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bazı iddialarda bulunmuştur.

Sn. Tatar, boş boş konuşma ve bazı iddialar ortaya atma çok kolaydır, ama esas olan ortaya atılan iddiaların ispatlanmasıdır. Bunu bekliyoruz. İkincisi, CTP’nin önerisini “siyasi darbe” nitelikli olarak değerlendirmeniz Anayasa’ya bağlılıktan, demokrasiden ve seçmen iradesinin yönetime yansımasından ne kadar uzakta olduğunuzun bir göstergesidir. Üçüncüsü, Ulusal Birlik Partisi kurultayında % 60,7 oy alıp başkan seçilen, ardından parti başkanı sıfatı ile 23 Ocak’ta seçime katılıp % 39,61 oy oranıyla 24 milletvekili çıkarma başarısını gösteren Sn. Faiz Sucuoğlu’nun kurduğu hükümetlerin çalışmasına fırsat vermeyip, 2020 kurultayında % 8 oy alan Ünal Üstel’e “gayrimeşru” hükümet kurdurmanın nedeni nedir? Halk iradesinin yönetime yansıması bu mu? Müdahale değidir de nedir? Bu halk yaşananları unutmayacak ve yaptıklarınızın elbette bir bedeli olacaktır.

26/05/2022 07:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: erdoğan sorakın
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.