HABER KIBRIS

Şortlu kadına tekmenin cezası belli oldu

Çekmeköy'de belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye saldıran Abdullah Çakıroğlu hakkında karar verildi.

ads
07/09/2017

Şortlu kadına tekmenin cezası belli oldu
ads

İstanbul'da belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu'nun, "inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından toplamda 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada mahkeme kararını verdi. Çakıroğlu toplamda 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cezasının kesinleşmesi halinde 1 yıl 7 ay hapis yatacak 

Abdullah Çakıroğlu kasten yaralama suçundan 8 ay hapis cezası, TCK 113/1 delaletiyle 2 yıl hapis cezası, hakaret suçundan 1 yıl 2 ay hapis cezası, toplamda hiçbir indirim uygulanmadan 3 yıl 10 ay hapis cezası aldı. 

Dava sonrasında yapılan basın açıklamasında İstanbul Kadın Meclisi adına avukat Rukiye Leyla Süren açıklama yaptı. Avukat Süren, "Bu karar dünyada kadının sahip olduğu haklara saldırının cezasız kalmayacağını göstermiştir, emsal niteliğindedir" dedi.

Ne olmuştu?

İstanbul Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu (35) ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Çakıroğlu'nun ifadesinde "Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu" dediği öğrenilmişti.Terzi, saldırganın serbest bırakıldığını öğrendikten sonra sinir krizi geçirmişti.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: çakıroğlu, delalet, terzi, ayşegül, vandal, şort
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

Suruç'ta AK Parti'lilere saldırı: 3 ölü, 9 yaralı

HK TÜRKİYE

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ında aralarında bulunduğu grup ile esnaf ziyareti yaptığı sırada başka bir grup arasında çıkan tartışmanın büyümesi sonucunda 3 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı. Şanlıurfa Valiliği konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğunu belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise katıldığı TV programında, ölenlerden birinin vekil Yıldız'ın kardeşi olduğunu açıkladı.

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems