Sahte paraya 15 ay hapis

Sahte paraları getirip harcadı

ads
ads
21/10/2019

ads
Sahte paraya 15 ay hapis

Kamalı Haber

Türkiye’den 12 Mart tarihinde yanında getirdiği 100 TL’lik toplam 2 bin 100 TL sahte parayla yakalanan Mevlüt Soyyılmaz, 15 ay hapis cezası aldı.

SAHTE PARAYLA YAKALANDI

Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesini oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen karar duruşmasında heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı İnan açıkladı. İnan, sanığın işlediği suçların ciddiyetine ve ticari hayatı olumsuz etkilediğine değindi.

CEP TELEFONU SATIN ALDI, BARDA HARCADI

İnan, sanığın Türkiye’den 30 adet sahte 100 TL’lik banknotu getirip, cep telefonu aldığını ve Hangover isimli işyerinde tedavüle sürüğünün altını çizdi. İnan, kamu menfaati gerteği, bu tür suçlara ceza takdir ederken sanığın cezalandırılmasının yanı sıra bu suçu işlemeye teamül edecek kişilerinde takdir edilen cezayı düşündüğünde caydırılması gerektiğinin altını çizdi. İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm olguları değerlendirdikten sonra suçlu bulup mahkûm ettikleri sahte banknot tasarrufu ve tedavüle sürme suçundan 15 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

21/10/2019 16:25
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Soyyılmaz, 15 ay hapis yatacak, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.