Spor sonrası ağrılara muazzam 5 çözüm!

ads ads ads ads
22/01/2023

ads
Spor sonrası ağrılara muazzam 5 çözüm!

Spor sonrası ağrı yaşamak çok normal. Özellikle yeni başlayanlar ilk etapta güne ağrıyla başlayabilirler. Peki sağlığa çok faydalı egzersizler sonrası daha az acı çekmek mümkün mü?

Omega-3 ve kafein gibi takviyeler spor sonrası ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunun dışında ısınma ve soğuma sporun vazgeçilmezleridir. İşte spor sonrası ağrılarınızı hafifletecek uygulamalar...

SPOR SONRASI AĞRILARI YOK EDEN FORMÜLLER

Isınma: Spor öncesi ısınma çok önemlidir. Çünkü vücudun ısınmadan yapacağı hareketler ağrılara neden olabilir.

Kademeli spor: Hareketler kolaydan zora doğru olmalıdır. Bu aynı zamanda vücudu alıştırmak anlamına gelir.

Doğru bir başlangıç: Spora başlarken ısınmanın öneminden bahsetmiştik. Sadece ısınma değil esneme de vücudu spora alıştıracak ve hazırlayacaktır.

Takviyeler: Araştırmalara göre bazı besin değerleri DOMS'un engellenmesi ve hafifletilmesinde yardımcı olabiliyor. Beslenme ile veya dışarıdan takviye yoluyla desteklenecek; kafein, Omega-3 yağ asitleri, taurin ve polifenol, bedende DOMS'a bağlı yaşanacak enflamatuar cevabı hafifletmeye, oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olabiliyor. Bu da bedenin daha az ağrı çekmesi anlamına geliyor.

22/01/2023 19:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Spor sonrası ağrılara muazzam 5 çözüm!
MANŞETLER

HK YAŞAM

Domain Nedir? En Güncel Alan Adı Rehberi

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Alan adı olarak da bilinen domain, web sitesinin adı ve adresi olarak tanımlanabilir. Kullanıcıların web sitesini ararken kullanacakları alan adı olarak bilinir. Web sitesini ararken IP adreslerini bilmek mümkün değildir. Ancak bu IP adreslerine yönlendirme yapan alan adının akılda kalıcılığı daha kolaydır. Kullanıcıların IP adresine gerek duymadan alan adı ile web sitelerine erişim imkanı sunulur. Web sitenize ulaşmak isteyen kullanıcılar domain adını ve uzantısını eksiksiz bir şekilde tarayıcıdaki arama çubuğuna yazdığında hızlı ve kolay bir şekilde siteye erişim sağlayabilir.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.