Spotify'da hikaye paylaşma özelliği geliyor!

ads
ads
17/05/2019

ads
ads
Spotify'da hikaye paylaşma özelliği geliyor!

Spotify, son zamanlarda sosyal paylaşım sitelerinde yaygınlaşan hikaye paylaşma özelliğini test ediyor.

Spotify, Snapchat ve Instagram gibi sosyal uygulamalar tarafından popüler hale gelen ve Facebook , YouTube , WhatsApp ve diğer uygulamalarda yaygınlaşan 'Storyline' paylaşım özelliğini test ediyor.

TechCrunch'ta yer alan habere göre 'Storyline' özelliğiyle sanatçıların dinleyiciyle daha da etkileşim halinde olmaları sağlanacak. Buna ek olarak; İsveç merkezli online müzik akış servisi Spotify, Apple'ın kendi müzik uygulamasını daha güçlü bir hale getirmek için rakip uygulamalardan %30 komisyon ücreti kestiği gerekçesiyle Avrupa Birliği'ne şikayette bulundu.

Bunun üzerine Avrupa Birliği Apple hakkında inceleme başlatıyor.

Bilindiği üzere Apple'ın özellikle uygulama mağazasında kendi uygulamalarını koruyan haksız rekabet davranışına dayalı iddialar sıkça haberlere konu oluyor. Bu iddiaların bazıları mahkeme koridorlarında da kendisine yer bulmuştu. Konu ile ilgili son şikayet ise geçtiğimiz Mart ayında Spotify'den gelmişti.

Spotify konu ile ilgili Avrupa Rekabet Komisyonu'na başvuruda bulunmuştu. Avrupa Birliği ise resmi soruşturmayı başlatmadan önce müşterileri ve diğer rakipleri dinleme kararı almıştı.

Apple'ın kendi müzik uygulamasını daha güçlü bir hale getirmek için rakip uygulamalardan %30 komisyon ücreti kestiğini iddia eden Spotify'ın bu şikayeti üzerine Avrupa Birliğinin Apple hakkında birkaç hafta içinde resmi inceleme başlatacağı gelen bilgiler arasında.

17/05/2019 15:52
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Spotify’da hikaye paylaşma özelliği geliyor!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.