Spotify'dan yeni yapay zeka özelliği!

ads ads ads ads
08/04/2024

ads
Spotify'dan yeni yapay zeka özelliği!

Spotify, yapay zeka destekli çalma listesi oluşturma özelliğini deneme aşamasına aldığını duyurdu. İşte bu yeniliğin detayları...

Son yıllarda yapay zekanın artan popülaritesiyle birlikte Spotify da yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Platform, yapay zeka destekli çalma listesi oluşturma özelliğini test etmeye başladı. Bu yenilik, müzik deneyimini daha kişiselleştirilmiş ve dinamik hale getirecek. İşte detaylar...

Geçtiğimiz aylarda Spotify, yapay zeka destekli bir DJ özelliği olan beta sürecini duyurmuştu. Bu özellik, kullanıcılara en yeni müzikleri keşfetme ve uzun süredir dinlenmeyen parçaları yeniden keşfetme imkanı sunacak.

Şimdi ise Spotify, yapay zeka destekli çalma listesi oluşturma özelliğini test ediyor. Bu özellik, Birleşik Krallık ve Avustralya'daki Android ve iOS kullanıcılarıyla denenen bir özellik. Kullanıcılar metin girişi yaparak çalma listeleri oluşturabilecekler.

Ruh halinize göre liste oluşturabilirsiniz

Bu özellikle müzik türlerine dayalı veya ruh halinize göre listeler oluşturabileceksiniz. Örneğin, klasik, rap/hip-hop, rock, caz gibi türleri veya mutlu hissettiren şarkılar, enerji verici parçalar gibi ruh halinize göre listeler oluşturabileceksiniz. Ayrıca, özellikle yaratıcı talepleri de dikkate alarak, örneğin "zombilere karşı mücadele anlarında motive edici şarkılar" gibi isteklere uygun şarkıları bir araya getirebilecek.

Ayrıca, oluşturduğunuz listeyi revize edebileceksiniz. Örneğin, klasik müziklerle ilgili listelenen parçalardan hoşlanmayabilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Bu noktada, yapay zekanın şarkı seçerken geçmiş dinleme alışkanlıklarınızı göz önünde bulunduracağını belirtmekte fayda var.

Spotify için yapay zeka destekli çalma listesi oluşturma özelliğinin ne zaman genel kullanıma sunulacağı henüz belirsiz. Ancak tahminler, bu özelliğin önümüzdeki aylarda yayınlanabileceğini gösteriyor. Şimdilik, bu yeniliği sabırla beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

08/04/2024 19:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Spotify’dan yeni yapay zeka özelliği!
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.