Sucuoğlu, Basının Çok Önemli Bir İşlev Gördüğünü Vurguladı

Sucuoğlu, basının ülkede demokrasinin, çok sesliliğin ve özgürlüklerin gelişmesinde çok önemli bir işlev gördüğünü vurguladı

ads
ads
10/07/2020
HK

ads ads
Sucuoğlu, Basının Çok Önemli Bir İşlev Gördüğünü Vurguladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Basınının 131yıllık köklü geçmişiyle ülkede demokrasinin, çok sesliliğin ve özgürlüklerin gelişmesinde çok önemli bir işlev gördüğünü vurguladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  11 Temmuz Basın Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kıbrıs’ta ilk Türkçe gazete olan Saadet Gazetesi’nin 11 Temmuz 1889 yılında yayın hayatına başlamasından dolayı ‘Basın Günü’ olarak kutlandığını anımsatarak, basının, halkın bilinçlenmesine katkıda bulunan, toplumların gelişimine doğrudan katkı sağlayan, yasama, yürütme ve yargıdan sonra gelen dördüncü güç olarak kabul edildiğini söyledi.
Sucuoğlu mesajına şöyle devam etti;
“Yaşadığı toplumun her zaman bir adım ilerisinde olması gereken basın mensupları, ilkeli yayıncılık anlayışının gereği olarak olayları tarafsız şekilde halka aktararak kutsal bir görev yapmaktadır. 
En doğru haberi halka ulaştırmak için fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak toplum olarak hepimizin görevidir.
Bu vesileyle, Kıbrıs Türk halkının sesini hem ülkemize, hem de tüm dünyaya duyurmak için özveri ile çalışan tüm basın mensuplarının 11 Temmuz Basın Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

10/07/2020 13:30
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: faiz sucuoğlu, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.