Sucuoglu: Erenköy’deki direnişçi, milli ruh halen ayaktadır

ads ads ads ads
08/08/2022

ads
ads
Sucuoglu: Erenköy’deki direnişçi, milli ruh halen ayaktadır

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, siyasi görüşlerini bir kenara bırakıp, vatan için gözünü kırpmadan canını siper eden gençlerin bir destanı olan Erenköy’ün, Kıbrıs Türkü'nün birlik içinde vatanı uğrunda verdiği efsanevi mücadelenin, dünya tarihine geçmesine imkan yarattığını söyledi.

 

Sucuoğlu, Erenköy Direnişi’nin 58. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, şehitleri rahmetle anarak, kahraman gazilere minnet ve şükranlarını sundu.

Çanakkale Ruhunun, bereketci azmiyle birleştiği Erenköy Direnişi’nin, Kıbrıs Türk halkının kalbinde ayrı bir anlam ifade ettiğini belirten Sucuoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:  

“Erenköy’deki direnişçi, milli ruh halen ayaktadır ve KKTC'nin, gelişip, güçlenmesine katkı koymamız yönündeki çalışmalarımızda  gerekli motivasyonu bizlere tüm gücüyle sağlamaktadır.

Şanlı Erenköy Direnişi,  güvenliğimizi garantiye almanın önemini de hatırlatmaktadır.

Spordan kültüre, dış ticaretten ekonomik faaliyetlerimize kadar, Kıbrıs Türkü'nün nefes almasını engellemek için her fırsatı kollayan Rum Liderliğinin, bilmesi gereken yegane gerçek, KKTC Devletinin varlığı ve Anavatan Türkiye'nin etkin ve fiili garantisinden vazgeçmemizin söz konusu olmadığıdır.

Şanlı Erenköy Direnişi'nin 58. yıldönümü nedeniyle bir kez daha vurgulamak istiyorum ki; Erenköy'de o günün gençlerinin, bugünkü abilerimizin bizlere bıraktığı mücadele ve direniş azmi ile manevi mirası, bizden sonraki nesle aktarmak boynumuzun borcudur...”

08/08/2022 10:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: faiz sucuoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.