Sucuoğlu: Yerel istihdamı destekleyici projelerin arkasındayız

ads
ads
13/11/2019

ads ads
Sucuoğlu: Yerel istihdamı destekleyici projelerin arkasındayız

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek yerli istihdamı destekleyecek projeleri konusunda görüş alışverişinde bulundu ve Bakan Sucuoğlu’ndan destek istedi.

Çağıner: “Yerli istihdama ihtiyacımız var”

“Yerli istihdama ihtiyacımız var” diyen Çağıner Ülkede istihdam sorununu Turizmin karşılayabileceğini kaydetti. Çağıner, var olan altyapıya eğitimin eklenmesinin şart olduğunu dile getirirken bu çerçevede “Turizm Koleji” ile sektöre büyük bir katkı sağlanacağını anlattı.

Ortaokul çağına başlayan gençlere turizm sektöründe, iş garantisi ile bir eğitim verilmesinin her açıdan büyük bir avantaj olacağını kaydetti.

Sucuoğlu: “Yerel istihdamı destekleyici projelerin arkasındayız"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu da konuşmasında yerel işgücünü desteklemek adına bu projeyi önemsediklerini vurguladı. Bakan Sucuoğlu bu yönde bir komite kurularak çalışmaların olgunlaşması gerektiğini aktardı. Ülkede Lokomotif sektörlerin yükseköğretim ve turizm olduğunun altın çizen Sucuoğlu, özellikle Turizmde yerel Çalışan payının artırılmasının önemine dikkat çekti. Sucuoğlu, “yerel istihdamı destekleyici projelerin arkasındayız”dedi.

13/11/2019 16:28
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: dimağ çağıner, turizm, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK EKONOMİ

TC Merkez Bankası’ndan likidite ve piyasa açıklaması!

HK EKONOMİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), piyasaya verilen likidite hakkında önemli bir açıklamada bulundu. TCMB, "Hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır" derken "Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır" ifadelerini kullandı. TCMB'nin bu açıklaması gerekirse faiz artışına gidilebileceği şeklinde yorumlandı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.