HABER KIBRIS

Sümer Aygın neden aday olduğunu açıkladı

'Kendimi Girne halkı için ortaya attım'

ads
16/05/2018
hk

Sümer Aygın neden aday olduğunu açıkladı

24 Haziran’daki yerel seçime bağımsız aday olarak katılacak olan ve Girne bölgesinde uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan Sümer Aygın, Hber Kıbrıs’ta Hüseyin Ekmekçi’nin konuğu oldu.

Sümer Aygın, adaylık kararını neden aldığını ve yaşanan süreci değerlendirdi. Çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“4 yıl boyunca yılların getirdiği birikimi, sorunların çözüm yollarını hayata geçirmeyi bekledim” diyen Sümer Aygın, “Merkeze ve bölgedeki arkadaşlara Girne’deki sorunları ve çözüm yollarını yazdım, Girne’nin gerçek anlamda bir kaosa sürüklendiğini gördüm. Girne’ye bir değişim yaşatabilecek bir arkadaşın ortaya çıkması veya parti tarafından yönlendirilmesini bekledim.” İfadelerini kullandı.

Yeniden aday olma sürecinin kolay olmadığını belirten Sümer Aygın, CTP’den aday olan Birol Karaman’ın iki aylık bir süre içinde sadece kendini tanıtmakla uğraşacağını ve projelerini halka anlatamayacağını vurguladı.

Sümer Aygın: “Bu isim 8 ay önce açıklansaydı hep birlikte onu kucaklar ve halkın onu tanıması daha kolay olurdu, Bu aşamadan sonra bir değişim bekleyen halkın bir değişime kavuşması mümkün değil. Bu son 4 yılda Girne’de belediye otoritesi hem içerde hem dışarda yok olmuştur. Sorunlar birikmiştir. Bu artan ve gelişen nüfusa ayak uydurabildik, bir vizyon ortaya koyduk. Şimdi Girne Belediyesi’nin sorumlu birimlerinin başında insanlar yok.”

GİRNE HALKI BİR KURTARICI ÇAĞIRIYOR

Şuan ki Girne Belediye başkanının tek başına Girne’yi yönetmeye çalıştığını kaydeden Sümer Aygın, Girne halkı bir kurtarıcı çağırıyor. Girne’yi daha güzel yönetebilecek bir kişiyi arıyor.” Dedi.

Sümer Aygın Şöyle konuştu:  

“İki aydan kısa bir zaman kaldı genç bir arkadaşımızı ortaya çıkardılar. Üyelere demokratik bir süreç yaşanmadı. Girne’yi aynı arkadaşın 4 yıl daha yönetmesi üzerine bir zemin hazırlandı. CTP’nin beni aday çıkarması yönünde bir talebim olmadı. Halkın değişimle ilgili taleplerini dinleyince buna talip oldum. Önce Girne dedim. Ben adaylığımı açıkladıktan sonra parti yaptığımın yanlış olduğu yönünde söylemlerde bulundu. Ama ben halkı dinlemeyi tercih ettim. Ben bu yola çıkmadan önce başka bir arkadaşın ortaya çıkması yönünde ilgililerle temas ettim. Kendimi Girne halkı için ortaya attım. Bunca yıllık partim ile karşı karşıya kalma pahasına aday oldum”

SÜMER AYGIN’IN AÇIKLAMALARINI 30’UNCU DAKİKADAN İTİBAREN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Sümer Aygın
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems