HABER KIBRIS

Sunat Atun: Geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç var

ads
17/01/2018

Sunat Atun: Geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç var
ads

Seçimlerin ardından nasıl bir hükümet oluşturulması gerektiği konusunda bir açıklama da Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’dan geldi.

Bakan Atun, gelinen aşamada geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, katılığı bir programda hem erken genel seçim sonuçlarını hem de ekonomik konuları değerlendirdi.

Atun geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak bazı partilerin seçim sonuçları ortaya çıkmadan hükümet formülleri için ön şartlar ortaya koymasının demokrasi açısından kara leke olduğunu ifade etti.

Atun seçim sonuçları göz önüne alındığında UBP’nin tek başına iktidarı sağlayacak milletvekili sayısı hedefine yaklaştığının görüldüğünü de ifade etti.
Atun yeni dönemde Seçim sistemi ve seçim barajını yeniden ele almak gerektiğini de ifade etti.
UBP’nin içinde yer alacağı bir hükümet formülünde öncelikli olarak 2018 bütçesinin ele alınacağını Mart ayının ortasına kadar bütçenin meclisten geçebileceğini söyleyen Atun, Türkiye Cumhuriyeti ile ile 2019-2021 yıllarını kapsayacak yeni protokol için çalışmaların bir an önce açıklanması gerektiğini de ifade etti.

Bakan Atun, 2018 yılı için Anavatan Türkiye’den tahsis edilen 1milyon 600 bin TL kaynağın değerlendirilmek için bekediğine de vurgu yaptı.

Bakan Atun, UBP kurultayına ilişkinde bir soruya da “partiyi 14 milletvekilliğinden alıp 21 milletvekilliğine taşımış bir lider var. Ben Sayın Özgürgün’ün bu görevi devam ettirmesinden yanayım” dedi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: sunat atun, özgürgün
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems