HABER KIBRIS

Süper Lig, 1. Lig’e ağır geldi

Süper Lig ve 1. Lig’de yer alan 16’şar kulüp olmak üzere toplam 32 takımın katılımıyla başlayan Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası 1. Turu’nda 15 maç tamamlandı. İlk tur bugün oynanacak tek maçla sona erecek.

ads
21/01/2018

Süper Lig, 1. Lig’e ağır geldi
ads

Kupada bugün saat 14.00’te GAÜ Çetinkaya ile Maraş Lefkoşa Atatürk Stadı’nda 2. Tur’a son bileti almak için karşılaşacak.

  1. Lig takımlarının, Süper Lig takımlarıyla eşleştiği kupanın 1. Turu’nda şimdiye kadar 15 maç tamamlandı.

Tek maç eleme sistemine göre oynanan ilk turda Hamitköy ve Dumlupınar dışında diğer 1. Lig ekipleri, Süper Lig takımları karşısında kupaya veda ettiler.

Mağusa Türk Gücü’nün önceki gün 2. Tur’a yükselmesinin ardından dün oynanan maçların ardından Yenicami, Ozanköy, Küçük Kaymaklı, Türk Ocağı, Baf Ülkü Yurdu, Lefke, Yalova, Doğan Türk Birliği, Cihangir, Merit Alsancak Yeşilova, Gençler Birliği, Hamitköy, Binatlı ve Dumlupınar bir üst tura çıktılar.

İlk turda yer alan 16 1. Lig takımı arasında kupada yoluna devam eden iki takım Gençlik Gücü’nü eleyen Hamitköy ile Yeni Boğaziçi’ni saf dışı bırakan Dumlupınar oldu.

 

 YENİCAMİ-DOĞANCI: 6-0

Stat: Lefkoşa Atatürk

Hakemler: Evren Karademir, Enver Kalkın, Mehmet Özkan

Yenicami: Ozan, Eray, Emine, Oladele (Dk.52 Yasin), Salih, Mehmet, Behiç (Dk.68 Ünal), Farouk,  Tansel (Dk.46 Osman), John Ebuka, John Okoli

Doğancı: Adnan, Necip, Hüseyin Akaçalı, Uğur, Hasan (Dk.65 Emre), Mehmet, Salih Oyal, Muhammed (Dk.58 Cemal), Salih Düzbeyaz, Mustafa, Tuğrul (Dk.46 Hüseyin Topaloğulları)

Goller: Dk.8 Mehmet Altın, Dk.11 Tansel, Dk.27 Farouk, Dk.50 John Ebuka, Dk.60 Eray, Dk.65 Salih (Yenicami)

GİRNE HALK EVİ-OZANKÖY: 0-0 (Penaltılar: 4-5)

Stat: Girne 20 Temmuz Mete Adanır

Hakemler: Mehmet Malek, Emine Yarkın, Yusuf Bakar

G.H. Evi: Athos, Emir (Dk.95 Mahmut), Salahi, Erdoğan, Mehmet (Dk.82 Emre), Şenol (Dk.68 Batuhan), Ozan, Hüseyin, Deniz, Yunus, Talip

Ozanköy: Çağatay, Alpay (Dk.68 Ali), Saydam, Zihni (Dk.35 Hüseyin Çakmak), Mayova, Naimke, Muhammed, Serhan (Dk.68 Fikret), Abia, Bekir, Ertaç

GÖÇMENKÖY-KÜÇÜK KAYMAKLI: 1-5

Stat: Lefkoşa Şht. Hüseyin Ruso

Hakemler: Osman Özpaşa, Ali Akçınar, Engin Akkagün

Göçmenköy: Arslan, Semih, Rifat, Umut, Beytullah (Dk.56 Uğur), Cemal, Mustafa (Dk.46 Mevlüt), Kadir, Arda, Tonguz (Dk.67 Berkcan), Suat

  1. Kaymaklı: Ali, Mehmet, Turgut, Berkem, Sercan, Yusuf (Dk.46 Yağış), Bayram, Frank, Junior (Dk.50 Tuğrul), Uğur, Obinya (Dk.46 Hüseyin)

Goller:  Dk. 26 Suat (Göçmenköy) – Dk.9, Dk.15 Junior, Dk.13 (penaltı), Dk.44, Dk.55 (penaltı) Uğur (K. Kaymaklı)

Kırmızı kart: Dk.61 Suat (Göçmenköy)

MORMENEKŞE-TÜRK OCAĞI: 0-2

Stat: Mormenekşe Cemal Balses

Hakemler: Ali Özer, Ömer Köse, Ali Orçan

Mormenekşe: Ahmet, Kenan, Hüseyin, Emre (Dk.75 Mahmut), Burak, Sabri, Turgut, Rifat (Dk.46 Gökay), Sami (Dk.59 Ahmet), Rıdvan, Nasuh

  1. Ocağı: Zekai, Yunus, Bilal, Mustafa Avcı, İsmet, James, Michael (Dk.75 İlker), Hascan, Doğukan (Dk.46 Remzi), Dinopeter, Justice (Dk.55 Ömer)

Goller: Dk 69 Remzi, Dk.75 Hascan (T. Ocağı)

 

ÇANAKKALE – BAF ÜLKÜ YURDU: 1-3

Stat: Çanakkale Muharrem Döveç

Hakemler: Fehim Dayı, İsmail Egeli, Ali Karahasan

Çanakkale: Umut, Halil, Ahmet, Mehmet, Selçuk (Dk.49 Ramadan), Ramazan (Dk.74 Süleyman), Ali, Salih, Burak, Uvanç, Oğuzhan

B.Ü. Yurdu: Gültekin, Tahsin, Hasan (Dk.89 Arif), Joseph (Dk.85 İltaç), Felix, Ahmet, Lawal, Fikri, Hüseyin, Berk, Mete

Goller: Dk.35 Uvanç (Çanakkale) – Dk.65 Felix, Dk.70 Joseph, Dk.80 Hasan (B.Ü. Yurdu)

LEFKE-BOSTANCI BAĞCIL: 5-2

Stat: Lefke 16 Ağustos

Hakemler: Serkan Şimşek, Cemal Sakallı, Ahmet Genç

Lefke: Mehmet, Arif (Dk.52 Burak), Aykut, Rahmi, Candy, Allen, Semih (Dk.77 Kaan), Yakup, Yılmaz, Kasım, Victor (Dk.77 Zekai)

  1. Bağcıl: Ahmet Vatansever, İsaac, Ahmet Zaifoğlu, Mehmet (Dk.68 Mustafa), Berkem (Dk.46 Murat), Serhan (Dk.75 Cevdet), Hüseyin, Armstrong, Andreas, Fırtına, Cenker

Goller: Dk.25 Kasım, Dk.73 Burak, Dk.75 Victor, Dk.82, Dk.90+2 Candy (Lefke) – Dk.30 Fırtına, Dk.85 (penaltı) Ahmet Zaifoğlu (B. Bağcıl)

AKOVA-YALOVA: 1-3

Stat: Akova Eray Vurdalı

Hakemler: Serkan Durmaz, Cemal Sarı, Sami Özentürk

Akova: Derviş, Aşkın (Dk.70 Halil), Olgun(Dk.22 Yılmaz), Berhan, Eray (Dk.55 Hasan), Hüseyin, Ali, İrfan, Cemil, Luka, Jeffrey

Yalova: Orçun, Tayfun, Veli, Reşat, Nedim, Mehmet (Dk.73 Ahmet), Ediz, Cemal (Dk.82 Metin), Kalifa, Buğra (Dk.62 Selçuk), Mithat

Goller: Dk.69 Cemil (Akova) – Dk.10, Dk.13, Dk.51 Mithat (Yalova)

GÖRNEÇ-DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ: 1-2

Stat: Görneç Üç Şehitler

Hakemler: Turgay Misk, Özal Çağlayan, İrfan Alıcı

Görneç: Hasan, Rifat, Fırat Güngör (Dk.60 Celal), Doğuş, Besim, Yaşar, Fırat, Osman (Dk.65 Anıl), Ferit, Abdullah, Arda Özkan

D.T. Birliği: Okyanus, Tunahan, Ahmet Sönmez, Koral, Adjeman (Dk.62 Hasan Kanlı), Emin, Kowati Olanes, Akafor, Ahmet Saygı (Dk.57 Selim Saygı), Aydın (Dk.57 Kenan), Ahmet Coşkun

Goller: Dk.35 Arda Özkan (Göneç) – Dk.85 Akafor, Dk.90 Ahmet Sönmez (D.T. Birliği)

ESENTEPE-CİHANGİR: 0-2

Stat: Esentepe Erdal Barut

Hakemler: Hasan Eriş, Olgun Canik, Ferhat Tuna

Esentepe: Hüseyin İkinci, Başak, İsmail, Muhammed (Dk.75 Tuğrulşan), Mahmut, Yakup, Hasan, Ahmet, Emre (Dk.53 Hüseyin Ermiş), Onur, Hürkan (Dk.66 Mustafa)

Cihangir: Raif, Salih, Ertan (Dk.70 Seyhan), Nurettin (Dk.70 Burak), Smart, Erol, Mikail, Çağlar, Quincy, Musa (Dk.60 Doğan), Offor

Goller: Dk.2, Dk.45 Offor (Cihangir)

GÖNYELİ-MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA: 1-3

Stat: Gönyeli

Hakemler: Utku Hamamcıoığlu, Fatih Bardakçıoğlu, Hüseyin Özaşık

Gönyeli: Kemal, Menteş, Kadir, Mehmet (Dk.84 Hasan), Alaattin, Talat, Kahraman (Dk.65 Özgür), Tacettin, Coşkun, Velat, İbrahim

M.A. Yeşilova: Hasan,  Mustafa, Vakkas, Binya, Okan, Ulaş, Adeleke, İlyas, Hamis, Lua Lua, Cenk (Dk.80 Aksel)

Goller: Dk.21 Coşkun (Gönyeli) – Dk.44 (penaltı), Dk.50 Lua Lua, Dk.75 İlyas (M.A. Yeşilova)

 

 KAYA MEHMETÇİK-GENÇLER BİRLİĞİ: 0-2

Stat: Mehmetçik Stadı

Hakemler: Osman Küçük, Hacı Ahmet Özer, Tayyar

  1. Mehmetçik: Fikri, Murat, Feridun (Dk.67 Enver), Barış, Çağrı, Uğurcan, Halil (Dk.80 Anıl), Mustafa, Mehmet (Dk.67 Mahmut), Uğur, Süleyman
  2. Birliği: Ali, Sinan, Emir, Boran (Dk.61 Ömer), Tanbora, Berk, Emeka, Hasan (Dk.78 Kuvay), Ahmet (Dk.55 Mehmet), Kadir, İbrahim

Goller: Dk.66 Uğur Aktaş (kk), Dk.69 İbrahim Köse (G. Birliği)

GENÇLİK GÜCÜ-HAMİTKÖY: 2-3

Stat: Değirmenlik Sadık Cemil

Hakemler: Hakan Muhtaroğlu, Murat İzci, Murat Baz

  1. Gücü: Ferhat, Hakan, Derviş (Dk.46 Agit), Yusuf, Uğur, Sezgin (Dk.46 Orhan), Ali, Pam, Ahmet, Prince, Debola

Hamitköy: Kemal, Umut, Salih, Onur, Hasan, Ender, Ragıp, Hüseyin (Dk.75 Mahmut), Toykan, Hakan (Dk.63 Tufan) (Dk.84 Andahan), Özgür

Goller:  Dk.55 Uğur, Dk.79 Debola (G. Gücü) –  Dk.24 Hakan, Dk.28 Toykan, Dk.41 Özgür (Hamitköy)

BİNATLI-DEĞİRMENLİK: 7-0

Stat: Güzelyurt Üner Berkalp

Hakemler: Mustafa Öztugay, Cafer Bayraktar, Abdullah Genç

Binatlı: Yusuf, Erbay, Eren, Kemal Yıldırım, Peter (Dk.46 Mehmet), Burak (Dk.46 Taner), Kehinde (Dk.46 Kemal Uçaner), Bello, Çağdaş, Mehmet, Şenol

Değirmenlik: Mustafa, Gençali, Süleyman (Dk.30 Burak), Özner, Fehim, Mahmut, Celal, Hasan, Hüseyin (Dk.55 Kayhan), Ferda, Necati 8dk.60 Halil)

Goller: Dk.4, Dk.18 Şenol, Dk.20 Peter, Dk.28, Dk.64 Bello, Dk.74, Dk.90 Kemal Uçaner (Binatlı)

YENİ BOĞAZİÇİ-DUMLUPINAR: 2-3

Stat: Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük

Hakemler: Kerem Eran, Emre Çevikdal, Sabriye Atikoğlu

  1. Boğaziçi: Ersoy, İsmail, Keita, Talat, Burçin, Zübeyir (Dk.64 Hakan), Ramadan (Dk.76 Eli), Mehmet (Dk.54 Hüseyin), Ahmet, Gerald, Uche

Dumlupınar: Valentin, Hasan, Eray, Ali, Mustafa Taşçıoğlu (Dk.57 Mert), Eser, Loizou, Mustafa Çelik, Tahir, Adem (Dk.82 Mustafa Sakallı), Yıldıray (Dk.67 Can)

Goller: Dk.12 Ahmet, Dk.59 Uche (Y. Boğaziçi) – Dk.51 Adem, Dk.68 Tahir, Dk.72 Eser, (Dumlupınar)

Bu habere tepkiniz:
TAGS: spor, futbol, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems