Suriye muhalefeti füze saldırısından Rusya'yı sorumlu tuttu

Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde dün iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında ölen sivillerin sayısı 4'e yükseldi.

ads ads ads ads
06/03/2021

ads
ads
Suriye muhalefeti füze saldırısından Rusya'yı sorumlu tuttu

Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde dün iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında ölen sivillerin sayısı 4'e yükseldi. Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu saldırıdan Rusya'yı sorumlu tuttu.

Türkiye sınırındaki Cerablus ilçesinin Hamran bölgesi ile Bab ilçesinin kuzeydoğusundaki Terhin bölgesine, dün akşam saatlerinde düzenlenen balistik füze saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayısı 3'ten 4'e yükseldi.

"Saldırıyı Rusya 3 füzeyle gerçekleştirdi"

Muhaliflerin çatı kuruluşu SMDK, "Rusya, Halep kırsalını yeni bir saldırıyla hedef alarak, devlet terörü uyguluyor. Hamran ve Terhin'deki saldırılar, tehlikeli bir tırmanışı ve işgalci Rusya'nın uyguladığı devlet terörünü temsil ediyor. Saldırıyı Rusya 3 füzeyle gerçekleştirdi" açıklamasında bulundu.

Açılamada "Rusya'yı yükümlülüklerine uymaya zorlayan sağlam bir uluslararası duruşa ihtiyaç var" görüşü paylaşıldı.

Suriye'nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı sınırları içerisindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde iki ayrı noktaya dün akşam saatlerinde balistik füze saldırısı düzenlenmişti.

Hedef alınan noktalarda, ilkel yöntemlerle işletilen petrol rafine tesisleri yer alırken, çok sayıda tankerin yanması sonucu şiddetli patlamalar meydana gelmişti. 

06/03/2021 18:24
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: pettol,  Fırat Kalkanı Harekatı , suriye, rusya
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.