Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği, hükümete acilen çözüm üretmesi çağrısında bulundu

Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başlar, açıklama yaptı.

ads ads ads
28/05/2022

ads
ads
Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği, hükümete acilen çözüm üretmesi çağrısında bulundu

Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB), hükümete, bir an önce paydaşlarla bir araya gelip çözüm üretmesi çağrısında bulunarak, “aksi takdirde üretim yapacak ne bir fabrika ne de bir sanayinin kalacağını” kaydetti.

Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başlar, açıklamasında, geri dönüşü olmayan zararlar ve telafisi olmayan yanlışların devam ettiğini, artık imalatçının gücünün kalmadığını ve seslerinin duyulmasını istediklerini ifade etti.

“Bir işletme bütçesinin yüzde 30’unu enerjiye ödemek zorunda kalırsa bu ne demektir?” diye soran Başlar,  işletmelerin çalışanına ödeyecek parasının kalmadığını, makinelerini yenileyemediğini söyledi ve bu şekilde devam etmesi durumunda 30-40 yıllık işletmelerin kapanacağını kaydetti.

Başlar, “Temizlik ürünleri, maya, ambalaj, yakıtlar, bunların hepsi döviz endeksli. Birbirine bağlı olarak alınıyor.  Kaldı ki, Euro karşısında TL erimeye devam ediyor. 10 Euro olan bir ürün 60 Euro’ya yükseldi. Yani yüzde 600” şeklinde konuştu ve “Gücümüz, takatimiz kalmadı”

28/05/2022 16:57
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: süt, ürünleri, birlik, çağrı, üretim, başlar
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.